خانه / اجتماعی / لزوم بهره برداری از ظرفیت های کردستان برای رفع بیکاری/ حفظ اشتغال موجود در اولویت باشد  

لزوم بهره برداری از ظرفیت های کردستان برای رفع بیکاری/ حفظ اشتغال موجود در اولویت باشد  

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین الملل گفت: بهره گیری و استفاده درست از پتانسیل و ظرفیت های موجود در استان کردستان منجر به ایجاد اشتغال و رفاه عمومی می شود.
 

 
محمد تقی حسینی شامگاه شنبه در جلسه شورای هماهنگی سازمان های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان کردستان که در سنندج برگزار شد، اظهار داشت: ویژگی و پتانسیل های استان کردستان این امکان را فراهم می کند که در بحث اشتغال و سرمایه گذاری هم در داخل استان و هم خارج از استان و حتی خارج از کشور اشتغال بسیاری ایجاد شود و افراد زیادی بکارگیری شوند.
وی افزود: جایگاه استان کردستان با توجه به ظرفیت های موجود در سطح کشور در بحث اشتغال و سرمایه گذاری باید بالاتر از جایگاه فعلی باشد و با توسعه و سرمایه گذاری در بخش های مختلف می توان وضعیت موجود این استان را بهبود بخشید.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین الملل ادامه داد: خوشبختانه در سال جاری با اندیشه های دولت تدبیر و امید تعدادی از تحریم های ضد ایرانی شکسته شده است و این فرصت مناسبی برای جذب سرمایه های خارجی در این منطقه است.
حسینی با بیان اینکه باید در راستای ایجاد اشتغال تلاش بیشتری شود، یادآور شد: پسندیده نیست که جوان ایرانی پس از فارغ التحصیل شدن فارغ از هزینه های بسیاری که متحمل شده سال ها به دنبال کار باشد. و به همین دلیل ما باید برای اشتغال جوانان در سطح کشور به ویژه استان کردستان برنامه ریزی عملیاتی داشته باشیم.
وی بیان کرد: اشتغال و رفع بیکاری باید مهمترین دغدغه مسئولان در کشور و استانهای کم برخورداری همچون کردستان باشد و باید با تشویق و جذب سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری و ورود کارآفرینان به عرصه تولید زمینه ایجاد اشتغال را فراهم کرد.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین الملل گفت: اشتغال یک موضوع بین دستگاهی است و همه مسئولان و مدیران باید با جدیت بیشتری به دنبال ایجاد اشتغال جوانان باشند.
حسینی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم توجه و حفظ شغل های موجود تاکید کرد و اظهار داشت: باید پیش از هر چیز تلاش شود تا شغل های موجود حفظ شود و از بیکار شدن افرادی که در واحدهای تولیدی و صنعتی مشغول به فعالیت هستند جلوگیری کرد و به دنبال آن به فکر ایجاد اشتغال جدید بود.
وی افزود: باید تعامل و همکاری لازم با واحدهای تولیدی فعال و دارای مشکل در استان کردستان با هدف رفع مشکلات آنها وجود داشته باشد تا از تعطیل شدن و یا کاهش تعداد افراد شاغل در آنها به صورت عملی جلوگیری شود.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین الملل ادامه داد: تمامی مدیران و دست اندرکاران حوزه اشتغال و سرمایه گذاری در استان باید نهایت همکاری و تعامل را با استاندار کردستان داشته باشند تا بتوانند در کنار هم مسیر توسعه همه جانبه استان را فراهم کنند.
 
حسینی یادآور شد: همجواری با اقلیم کردستان عراق نیز یک فرصت بسیار مناسب برای افزایش مراودات تجاری بهره گیری از فرصت های شغلی و ایجاد بازار کار و اشتغال در این منطقه است که باید به خوبی از آن بهره برد.
وی بیان کرد: به زودی با مقامات اقلیم کردستان عراق نیز جلسه ای برگزار می شود تا بتوان با انعقاد تفاهم نامه های لازم زمینه های گسترش روابط تجاری و کاری را فراهم کرد و با این کار می توان از فرصت های موجود در این منطقه برای ایجاد اشتغال بیشتر به خوبی بهره برد.
 

شناسه خبر : 9943

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 6 =