خانه / دینی / لزوم تقویت مشترکات دینی/امنیت ایران نتیجه وحدت شیعه و سنی است

لزوم تقویت مشترکات دینی/امنیت ایران نتیجه وحدت شیعه و سنی است

سنندج – نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: عالمان دینی ما همواره در صدد این هستند که مشترکات بین ادیان الهی به ویژه دین اسلام را تقویت کنند تا زمینه برای وحدت و همدلی بیشتر در جامعه فراهم شود.


به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نماینده ولی فقیه در کردستان، آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی در کنگره امام محمد غزالی که در کشور اندونزی در حال برگزار است، اظهار داشت: آنچه در رابطه با موضوع تاثیر زیارت برادر امام محمد غزالی در تحکیم اخوت و وحدت اسلامی مهم است اینکه ما در عصری زندگی می‌کنیم که از یک طرف بخشی از عالم بشریت از دین رویگردان و بخش عمده‌ای بازگشت به دین دارند.

وی ادامه داد: از دیدگاه متخصصان فن عصر امروز عصر معنویت است، لذا سفرهایی که اتفاق می‌افتد و تورهایی که انجام می‌شود عمدتا مقصد آسیا و به جاهایی است که جنبه معنوی دارد.

نماینده ولی فقیه در کردستان افزود: بازدید از اماکن دینی و مذهبی، مساجد و زیارتگاه‌ها هدف بسیاری از این سفرها و تورهای گردشگری است و این نشان می‌دهد بخش عمده‌ای از بشریت به سمت دین حرکت می‌کنند.

وی گفت: این موضوع موجب سوءاستفاده برخی‌ها شده است و دشمنان اسلام با توجه به این مسئله، عرفان‌های کاذب و تندرویی‌هایی را طرح و پیش کشیدند.

وی عنوان کرد: ایجاد اخوت و برادری از مسائلی است که علمای دینی همواره مورد توجه قرار داده‌اند و امام محمد غزالی از جمله عالمان دینی است که همه آن را قبول داشته و از جهات مختلف مورد توجه است.

وی با اشاره به اینکه جایگاه امام محمد غزالی در کشور ایران بسیار خوب است، یادآور شد: این امام در میان ایرانیان به عنوان حجت‌الاسلام و متکلم خراسانی مشهور است.

آیت الله حسینی شاهرودی گفت: امام محمد غزالی به عنوان شافعی ثانی نیز مشهور است چرا که این شخصیت والا در علوم مختلف نظریاتی دارد که همه را با گذشت هزار سال تحت تاثیر قرار داده است.

وی اظهار داشت: تاثیرپذیری از امام محمد غزالی تنها مختص علمای اهل سنت نیست بلکه علمای اهل تشیع و مکتب جعفری نیز جایگاه و ارزش زیادی برای ایشان قائل هستند.

وی عنوان کرد: امنیت ایران را حاصل وحدت بین تشیع و تسنن است، ایران در منطقه‌ای ناامن قرار گرفته اما به برکت این وحدت هیچگونه ناامنی ندارد و به عنوان کشوری مقتدر نقش مهمی در معادلات جهانی دارد.

وی با بیان اینکه این امام همام دیدگاه افراطی را موجب نابودی جوامع اسلامی می‌دانست و همواره بر دوری از افراط تاکید کرده است، بیان کرد: زیارت قبور بزرگان دین که امروز افراطیون با آن مخالفت می‌کنند موجب افزایش برادری در بین مسلمانان می‌شود کما اینکه زیارت قبور در زمان پیامبر(ص) هم مورد تاکید قرار گرفته است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: امروز تمام دشمنان برای ایجاد تفرقه و شکاف در بین مسلمانان تلاش می‌کنند پس می‌طلبد که تشیع و تسنن در کنار هم برای تحکیم اخوت و برادری همت بیشتری به خرج دهند.

وی بیان کرد:  انقلاب اسلامی از زمان تشکیل تا به امروز نقش مهمی در توسعه دین اسلام و دفاع از ارزش‌های آن داشته است.

آیت الله حسینی شاهرودی عنوان کرد: سعی می‌کنیم کنگره عظیم دیگری از امام محمد غزالی را در ایران برگزار کنیم البته امروز نام این امام همام بر سر در بسیاری از اماکن علمی و مکان‌های مهم در ایران می‌درخشد.

شناسه خبر : 21156

این خبر رو هم ببینید

جایگاه ویژه شب نیمه شعبان از نظر اهل سنت/ قصیده‌خوانی و ذکر ادعیه در مساجد و منازل مردم کردستان

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: شب نیمه شعبان از نظر بزرگان و مشایخ اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =