لیلا زانا به دیدار اوجالان می رود نماینده ی دیاربکر همراه با سرّی ثریا اُندر با رهبر زندانی پ.ک.ک دیدار می کند

به نقل از پایگاه تحلیلی خبری İlkehaber لیلا زانا سیاست مدار کُرد ترکیه و نماینده ی دیاربکر، همراه با سری ثریا اُندر نماینده ی استانبول و معاون رهبر حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) طی روزهای آتی با رهبر زندانی پ.ک.ک دیدار می کنند

به نقل از پایگاه تحلیلی خبری İlkehaber لیلا زانا سیاست مدار کُرد ترکیه و نماینده ی دیاربکر، همراه با سری ثریا اُندر نماینده ی استانبول و معاون رهبر حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) طی روزهای آتی با رهبر زندانی پ.ک.ک دیدار می کنند.
با توجه به روابط حسنه ای که بین لیلا زانا و مسعود بارزانی و دیگر سران اقلیم کردستان عراق وجود دارد، پیش بینی می شود در دیدار زانا با رهبر زندانی پ.ک.ک، دو مساله ی مهم مورد ارزیابی قرار بگیرند: 1- موضوع تحولات اخیر عراق و مواضع کردها. 2- مساله ی کنگره ی ملی کُرد و تلاش بریا عادی سازی روابط بین پ.ک.ک و حزب دموکرات کردستان عراق.
این دومین بار است که لیلا زانا مجوز ملاقات با اوجالان را دریافت می کند. از زمانی که این سیاست مدار کُرد در سال 2012 اعلام کرد که در پرونده ی حل سیاسی معضل کردها، فقط به رجب طیب اردوغان اعتماد دارد، وی عملا مورد بایکوت حزب صلح و دموکراسی و دیگر نهادهای مدنی پ.ک.ک قرار گرفت. او در جریان سفر مسعود بارزانی و اردوغان، به دیاربکر، به طور خودسرانه و همراه با احمد ترک، آلتان تان و عادل زوزانی به استقبال آنان رفت و این اقدام نیز مورد انتقاد سران حزب صلح و دموکراسی قرار گرفت.
 
 
 
کد مطلب: 65508  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۴/۸  |  ساعت: ۱۸ : ۹

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *