خانه / ورزشی / لیگ دسته اول بسکتبال کشور/ ناکامی نماینده کردستان برابر رعد اصفهان/رؤیای لیگ برتر پرپر شد

لیگ دسته اول بسکتبال کشور/ ناکامی نماینده کردستان برابر رعد اصفهان/رؤیای لیگ برتر پرپر شد

تیم ایستک کردستان در مرحله پلی‌آف رقابت‌های لیگ دسته اول بسکتبال باشگاه‌های کشور برای دومین بار برابر نماینده اصفهان مغلوب و از دور رقابت‌ها حذف شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، رقابت‌های بسکتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور، عصر امروز با یک دیدار حساس میان تیم‌های ایستک کردستان و پدافند رعد اصفهان پیگیری شد.
این بازی از مرحله پلی‌آف مسابقات برگزار شد و طی آن نماینده استان کردستان که در بازی نخست خود برابر رقیب اصفهانی مغلوب شده بود، در زمین خود با هدف جبران این شکست و کشاندن کار به بازی سوم پای به میدان گذاشت.
این بازی از آن جهت بیشتر حائز اهمیت بود که برنده نهایی مجموع این دور به مرحله بعد صعود می‌کرد و تیم بازنده از جدول رقابت‌ها کنار گذاشته می‌شد.
در این بازی حساس و نفسگیر، بازیکنان ایستک کردستان که به حکم کمیته انضباطی فدراسیون از حمایت تماشاگران خود محروم بودند، باز هم نتوانستند در مصاف با تیم قدرتمند رعد پیروز شوند و در پایان با حساب ۶۹ بر ۶۸ نتیجه را واگذار کردند.
کوارتر اول این مسابقه با حساب ۱۷ بر ۱۵ به سود رعد اصفهان به پایان رسید، اما بازیکنان ایستک در کوارتر دوم عملکرد بهتری داشتند تا در پایان نیمه اول، اسکوربورد سالن تساوی در عدد ۳۰ را نشان بدهد.
کوارتر سوم این رقابت، باز هم با برتری تیم میهمان دنبال شد و رعد اصفهان موفق شد با حساب ۵۲ بر ۴۱ این کوارتر را به سود خود به پایان برساند.
اما بازیکنان تیم ایستک باز هم به بازی برگشتند و در پایان کوارتر چهارم مسابقه را در عدد ۵۹ به تساوی کشاندند تا به این ترتیب، تیم برنده در زمان اضافه مشخص شود.
اما در ۵ دقیقه اضافه نیز، تیم رعد بازی را خوب شروع کرد و با اختلاف چندین امتیاز از حریف کردستانی خود پیش افتاد و تلاش بازیکنان تیم میزبان برای جبران ثمری نداشت تا در نهایت تیم اصفهانی با نتیجه نزدیک ۶۹ بر ۶۸ پیروز میدان شود.
به این ترتیب تیم رعد اصفهان که بازی نخست را در زمین خود با حساب ۵۰ بر ۴۰ با پیروزی پشت سر گذاشته بود، در دومین پیکار نیز سربلند از زمین خارج شد و به مرحله بعد راه یافت.
تیم ایستک کردستان هم با قبول این باخت از راهیابی به دور بعد باز ماند و باید امیدهای خود برای صعود به لیگ برتر بسکتبال را در رقابت‌های لیگ دسته اول سال آینده جستجو کند.
رقابت‌های لیگ دسته اول بسکتبال باشگاه‌های کشور با حضور ۱۷ تیم در دو گروه ۸ و ۹ تیمی شمال و جنوب برگزار شد و ایستک در مرحله گروهی این بازی‌ها در گروه شمال با تیم‌های آرارات تهران، پارسای مشهد، مهرام تهران، ری‌یرا قزوین، تیم ملی جوانان، کاله مازندران، هیئت بسکتبال قم و شیمیدر تهران هم‌گروه بود.
رعد اصفهان نیز در گروه جنوب با تیم‌های شهرداری دزفول، شهرداری کاشان، پتروشیمی بندر امام، نفت امیدیه، شاهین اهواز، مس کرمان و نماینده میناب هم‌گروه بود.۹۴/۱۲/۱۸ :: ۱۸:۴۷ لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 10657

این خبر رو هم ببینید

انعقاد تفاهم نامه همکاری شهرداری سنندج و مجمع جوانان کردستان

تفاهم نامه همکاری شهرداری سنندج و مجمع جوانان کردستان در راستای توسعه شهری و ایده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =