خانه / فرهنگی / ماموستا حسینی: کشتن یک نفر بی‌گناه به مانند آن است که تمام مردم را ازبین برده باشید

ماموستا حسینی: کشتن یک نفر بی‌گناه به مانند آن است که تمام مردم را ازبین برده باشید

امام جمعه سقز : به شهادت رسیدن ۱۱ نفر از نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در منطقه مرزی مریوان اشاره کرد و گفت: خداوند متعال در قرآن در مورد شهدا می فرمایند «ولا تقتلو انفسکم» یکدیگر را به قتل نرسانید و به دستوراتی که خداوند متعال در قرآن کریم فرموده است عمل کنید چون کشتن یک نفر بی‌گناه به مانند آن است که تمام مردم را ازبین برده باشید


امام جمعه سقز

کشتن یک نفر بی‌گناه به مانند آن است که تمام مردم را ازبین برده باشید

به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور،  ماموستا سیدحسین حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در سقز به اطلاعیه پذیرش طلاب از سوی معاونت آموزش و پژوهش شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور با مشارکت معاونت آموزش وپژوهش مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور اشاره کرد و اظهار داشت: این مهم با هدف رشد و اعتلای ارزش‌های اسلامی و باتوجه به نیاز جامعه اهل سنت انجام می‌گیرد.

وی تصریح کرد: براساس این اطلاعیه برای سال تحصیلی ۹۸-۹۷ از بین برادران و خواهران واجد شرایط ثبت نام می‌شوند که متقاضیان برای راهنمایی بیشتر می‌توانید به مرکز بزرگ اسلامی سقز واقع در شهرک دانشگاه جنب دانشگاه پیام نور مراجعه کنند.

وی افزود: کسانی که مایل هستند می‌توانند برای ثبت نام که از یکم مردادماه ۹۷ شروع شده تا پایان ۳۱ مرداد مراجعه کنند و زمان برگزاری آزمون نیز ۱۰شهریور ماه اعلام شده است.

امام جمعه سقز در ادامه به شهادت رسیدن ۱۱ نفر از نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در منطقه مرزی مریوان اشاره کرد و گفت: خداوند متعال در قرآن در مورد شهدا می فرمایند «ولا تقتلو انفسکم» یکدیگر را به قتل نرسانید و به دستوراتی که خداوند متعال در قرآن کریم فرموده است عمل کنید چون کشتن یک نفر بی‌گناه به مانند آن است که تمام مردم را ازبین برده باشید.

وی خاطرنشان کرد: در هفته گذشته ۱ ۱ نفر از نیروهای پاسدار و بسیجی سپاه بیت‌المقدس ناجوانمردانه به دست گروهکی از خدا بی خبر به شهادت رسیده اند که تنها جرم آنها دفاع از آب، خاک، ناموس و مرز و بوم ایران اسلامی است.

وی تصریح کرد: این شهدای والامقام برای حفاظت و حراست از ممکلت و کشور به وظایف خود عمل می‌کنند اینها عده ای بودند که جان فدا برای خدمت به آب وخاک و ایران اسلامی دست به کار شده و در مرزها مشغول خدمت بودند و ناجوانمردانه به شهادت رسیدند.

 ماموستا حسینی در ادامه با اشاره به آیه ای دیگر از قرآن کریم مبنی براینکه «یاایها الذین امنوا لا تاکلو اموالکم بینکم بالباطل الا ان تکون تجاره عن تراض منکم ولا تقتلو انفسکم ان الله کان بکم رحیما» اظهار داشت: خداوند در این آیه شریفه می فرماید ای کسانی که ایمان آورده اید اموال خود را در بین خود به باطل مخورید مگر آنکه تجارتی با رضایت دو طرف داشته باشید.

وی تصریح کرد: از بین بردن مال یکدیگر به باطل ظلم و جنایت بزرگی شبیه قتل است از این رو ما باید به دستورات اسلام توجه داشته باشیم و مال مردم را به حرام نخوریم که باعث عداوت و دشمنی خواهد شد.

وی درادامه به سفر حج تمتع اشاره کرد و افزود: زمانی که می خواهید به سفر حج بروید باید قطعاً رد مظالم کنید به کسی که ظلم کرده اید واگر او را رنجانیده اید از او طلب حلالیت کنید.

وی افزود: زمانی که ما به سفر حج می رویم و در مناسک حج می‌گویم لبیک اللهم لک لبیک لا شریک لک لبیک خداوند متعال به ملائکه دستور می دهد که لبیک برای شما نیست چون مال مردم را به ناحق استفاده کرده اید پس حج شما مردود و مقبول نیست.

وی با تاکید براینکه هر عبادتی که اسلام به آن دستور داده باید بدون ظلم به دیگران باشد، گفت: دین اسلام تمام منافع مسلمانان را در نظر گرفته است امیدوارم همه ما بتوانیم به دستوراتی که خدا و رسول خدا فرموده اند عمل کنیم.

شناسه خبر : 21808

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + چهار =