خانه / فرهنگی / ماموستا خدایی: احترام ویژه اهل سنت به امام حسین (ع)/ مباحث دینی در بین جوانان تقویت شود

ماموستا خدایی: احترام ویژه اهل سنت به امام حسین (ع)/ مباحث دینی در بین جوانان تقویت شود

امام جمعه سنندج و نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: اهل سنت احترام ویژه ای برای اهل بیت پیامبر اسلام به ویژه حضرت امام حسین (ع) قائل هستند و این موارد می تواند زمینه را برای وحدت بیشتر فراهم کند

ماموستا عبدالرحمن خدایی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه سنندج که در مسجد جامع این شهر اقامه شد، با اشاره به ایام ماه محرم گفت: امام حسین (ع) تنها متعلق به یک قشر خاص نیست و به همین دلیل نه تنها اهل تشییع بلکه اهل سنت نیز احترام ویژه ای برای اهل بیت پیامبر اسلام به ویژه حضرت امام حسین (ع) قائل هستند.
 
وی با اشاره به لزوم حفظ حرمت و جایگاه ایام ماه محرم در بین همه مسلمانان یادآور شد: بدون شک برگزاری برنامه ها و مراسم های مختلف دینی و مذهبی یکی از نیازهای لازم و ضروری است و انتظار می رود که تمامی اقشار جامعه در کشورمان حرمت این ایام را نگه دارند.
 
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: امام حسین (ع) نماد ایثار، از خودگذشتگی، آزادگی و عدالت بود و با تقدیم جان خود زمینه را برای احیاء مجدد دین مبین اسلام فراهم کرد و امروز همه مسلمانان باید با الگوگرفتن از آموزه های عاشورا در مقابل توطئه های دشمن ایستادگی کنند.
 
وی با بیان اینکه امروز دشمن به دنبال توطئه بر علیه نظام اسلامی است، یادآور شد: بدون شک دشمن از هیچ تلاشی در راستای مقابله با دین مبین اسلام پرهیز نمی کند و همه ملت های مسلمان و آزاده باید با حفظ وحدت و همدلی در مقابل این توطئه ها و دسیسه ها ایستادگی کنند.
 
 
ماموستا خدایی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع ۱۳ آبان ماه و اهمیت آن اشاره کرد و افزود: ۱۳ آبان یکی از روزهای حساس در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است و این روز به دلیل حساسیت های مختلف به یکی از مقاطع مهم تاریخی تبدیل شد.
 
وی با اشاره به اینکه ۱۳ آبان ماه نشان دهنده استکبارستیزی ملت ایران است، افزود: جوانان ایران اسلامی با بصیرت خود در مقابل توطئه های دشمن ایستادگی کردند و با تقدیم خون خود بار دیگر باعث شدند تا انقلاب اسلامی ایران همچنان اقتدار و عظمن بیشتری پیدا کند.
 
امام جمعه سنندج اظهار داشت: روزهای تاریخی همچون ۱۳ آبان باعث شدند تا نظام اسلامی اقتدار بیشتری پیدا کند و امروز به برکت همین روزهای مهم و حساس است که امروز ایران اسلامی می تواند در اوج اقتدار و عظمت از دستاوردهای خود دفاع کند.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم ترویج آموزه های دینی در جامعه به عنوان یک نیاز لازم و ضروری گفت: ترویج آموزه های دینی در بین تمامی اقشار جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان یک نیاز لازم و ضروری است.
 
ماموستا خدایی با بیان اینکه دشمن به دنبال تضعیف دین مبین اسلام است، یادآور شد: دشمن از هر فرصتی در راستای مقابله با نظام اسلامی استفاده می کند و همه مردم کشور باید با درایت و بصیرت خود در مقابل این توطئه ها ایستادگی کنند.
 
وی در پایان سخنان خود در خطبه های امروز نماز جمعه عنوان کرد: ترویج آموزه های دینی در جامعه در کنار اینکه بهترین اقدام برای مقابله با توطئه دشمنان است می تواند زمینه سالم سازی جامعه را در تمامی حوزه ها فراهم کند و انتظار می رود که نه تنها مسئولان، بلکه اقشار مختلف مردم نیز در راستای توجه به این مهم با حساسیت بیشتری مسائل را دنبال و پیگیری کنند.
 

شناسه خبر : 4707

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 5 =