ماموستا خدایی: جامعه اسلامی در ماه رمضان مقابل بیشتر هجمه های فرهنگی و اخلاقی مصون است

امام جمعه سنندج گفت: جامعه اسلامی در ماه مبارک رمضان در برابر بیشتر هجمه های فرهنگی و اخلاقی مصون است

تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۴/۱۳ – ۱۵:۱۰
ماموستا عبدالرحمن خدایی در خطبه های نمازجمعه سنندج به بیان  ویژگی های ماه مبارک رمضان و روزه داری از دیدگاه قرآن پرداخت و گفت: رمضان ماه خودسازی و تعالی مسلمانان است و باید آیین ها و آداب و رسوم این ماه مبارک را به صورت ویژه مدنظر داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه قرآن کریم در این ماه پرخیر و برکت نازل شده، عنوان کرد: تاسی از آیات کلام الله بدون شک وظیفه و رسالت مسلمانان در تمامی ایام سال است فقط  این مهم در ماه رمضان پررنگ تر می شود.
وی اظهارداشت: جوامع اسلامی در این ماه پر فضیلت در برابر بیشتر هجمه های فرهنگی و اخلاقی و آسیب های اجتماعی مصون است و این یکی از بزرگترین نعماتی است که خداوند به مسلمانان اعطا کرده است.
امام جمعه سنندج و نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه روزه گرفتن علاوه برخاصیت فردی دارای فواید اجتماعی فراوانی نیز است، ادامه داد: کاهش جرم و آسیب های اجتماعی به گفته صاحب نظران و پژوهشگران این عرصه در ماه مبارک رمضان حاکی از برکت این ماه و خاصیت های اجتماعی روزه گرفتن است.
ماموستا خدایی با بیان اینکه رمضان فرصت ارزشمندی برای برقراری ارتباط بیشتر با حق تعالی است، بیان کرد: روزه گرفتن، نماز خواندن و قرائت قرآن ودعا و نیایش در این ماه منجر به ایجاد ارتباط نزدیک تر انسان با پروردگارش می شود.
وی بر توجه بیشتری به فقرا ونیازمندان تاکید کرد و اظهارداشت: روزه داران در این ماه باید به فقرا و نیازمندان کمک و توجه بیشتری داشته و در طرح هایی هم چون اکرام ایتام که از سوی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اجرا می شود، باید شرکت پرشوری داشته باشند.
وی در بخش دیگری از سخنانش به حضور مسئولان دستگاه های اجرایی استان  در نماز جمعه اشاره کرد و گفت: شرکت این مسئولان در نماز جمعه به مردم دلگرمی و امید می دهد وعلاوه بر این حضور مسئولان در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه حاکی از توجه و اهمیت قائل شدن این افراد برای این فریضه واجب است.
امام جمعه سنندج و نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: انتظار می رود مسئولان با هماهنگی و همدلی در راستای خدمت به مردم استان بیش از پیش گام بردارند.

این خبر رو هم ببینید

جایگاه ویژه شب نیمه شعبان از نظر اهل سنت/ قصیده‌خوانی و ذکر ادعیه در مساجد و منازل مردم کردستان

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: شب نیمه شعبان از نظر بزرگان و مشایخ اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *