خانه / فرهنگی / ماموستا راستی: فعالیت های گروه تکفیری داعش تناسبی با دین اسلام ندارد

ماموستا راستی: فعالیت های گروه تکفیری داعش تناسبی با دین اسلام ندارد

امام جمعه موقت سنندج عنوان کرد: هیچ یک از فعالیت های گروه تکفیری داعش تناسبی با دین مبین اسلام ندارد

به گزارش خبرنگار ما، ماموستا محمدامین راستی ظهر امروز در خطبه های نمازجمعه سنندج با بیان اینکه دین مبین اسلام دین مهربانی و عطوفت است، گفت: اسلام دین اعتدال است و با هر گونه افراط و تفریطی در هر زمینه ای مخالف است.
 
وی با بیان اینکه دین اسلام مخالف خشونت و وحشی گری و آزار و اذیت است، عنوان کرد: تمامی اعمال و رفتار گروهک تکفیری داعش برخلاف ارزش های دین مبین اسلامی است.
 
وی اظهارداشت: اعمال و رفتار گروهک داعش ناشی از خوی ددمنشی صهیونیست ها و خشونت مستکبران است.
 
امام جمعه موقت سنندج بیان کرد: گروهک تکفیری داعش به نام اسلام اقدام به جنایت ها و وحشی گری هایی کرده و می کنند که به هیچ عنوان مطابق با اصول اسلامی نیست و این امر به بزرگترین درد جامعه اسلامی در مقطع کنونی تبدیل شده است.
 
ماموستا راستی با بیان اینکه اعضای گروهک تروریستی داعش منکر عقیدتی هستند، افزود: هیچ یک از فعالیت های گروه تکفیری داعش تناسبی با دین اسلام ندارد.
 
وی اظهارداشت: پیامبر اعظم(ص) آنچنان دل رحم و مهربان بود که غیر مسلمانان هم جذب رفتار و اخلاق این بزرگوار شده بودند ولی امروز داعشی ها با ادعای پیروی از آن حضرت به راحتی جان انسان ها را می گیرند و خود را هم پیرو و مسلمان می دانند درصورتیکه اسلام مخالف چنین فعالیت هایی است.
 
وی بیان کرد: تنها راه مقابله با این گروهک تکفیری و دست نشانده استکبار جهانی حفظ و تقویت اتحاد مابین مسلمانان دنیاست.
 
امام جمعه موقت سنندج در بخش دیگری از خطبه های نماز بیان کرد: در حالیکه  کشورهای همسایه ایران اسلامی را جنگ فراگرفته کشورما به برکت اولیای خدا، هدایت و مدیریت رهبر معظم انقلاب و تلاش مسوولان خدوم از امن ترین کشورهای دنیا محسوب می شود.
 
ماموستا راستی با بیان اینکه امنیت کنونی ایران اسلامی مرهون جانفشانی های شهدا و ایثارگران است،افزود: امنیت در هر کشوری به راحتی بدست نمی آید وباید قدر این نعمت بزرگ در کشورمان را بدانیم.
 
وی با قدردانی از خدمات نظام جمهوری اسلامی در مناطق محروم از جمله کردستان و اظهارداشت: امروز روستاهای دورافتاده کردستان از خدمات بسیار خوبی برخوردارند و اگر مشکلاتی در زمینه اقتصادی هم وجود دارد فقط مختص به این استان نیست و همه دنیا و کشور امروز درگیر مشکلات اقتصادی هستند و تلاش مسوولان نیز تلاش برای رفع این مشکلات است.

شناسه خبر : 4777

این خبر رو هم ببینید

ملاقات با بانویی از جنس اراده / چشم انتظار کمک مسئولان

با هماهنگی قبلی، از کوچه پس کوچه های قدیمی و باریک خیابان انقلاب، بعد از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =