ماموستا قادری: در کردستان دو حس مذهبی و ملی وجود دارد

ماموستا قادری در اجلاسیه نهایی اولین کنگره پیشمرگان مسلمان کرد، با تاکید بر اینکه تاریخ جنگ برای مردم و نسل جوان باید عادلانه و منصفانه تبیین شود افزود: در کردستان دو حس مذهبی و ملی وجود دارد که این دو حس باید به عنوان فرصت مدنظر قرار بگیرند.

به گزارش کُردنور از پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه پاوه؛ ماموستا ملا قادر قادری ظهر روز دوشنبه (28 اردیبهشت 94) در اجلاسیه نهایی اولین کنگره پیشمرگان مسلمان کرد که در مسجد قبای سنندج برگزار شد، با تقدیر از برگزارکنندگان این کنگره، گفت: احترام و یاد پیشینیان و طلب مغفرت برای درگذشتگان جزو توصیه های قرآن کریم است .
وی افزود: اگر چه 35 سال از تاسیس سازمان پیشمرگان مسلمان کُرد گذشته و امروز این کنگره تشکیل شده است، معهذا این حرکت جای تقدیر دارد و امید است در آینده شاهد کنگره هایی بزرگتر و با محتواتر از این باشیم.
امام جمعه پاوه با بیان اینکه اهل سنت کردِ سه استان کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی بیش از 10 هزار شهید را تقدیم انقلاب اسلامی ایران کردند، افزود: شهدا و ایثارگران مناطق کردنشین در یک سنگر در کنار شهدای مهاجر برای دفاع از استقلال و پایداری کشورشان مبارزه کردند و این امر دارای پیامهای فراوانی است که نباید از کنار آن ساده گذشت.
ماموستا قادری افزود: زمانی که انقلاب غریب بود و نظام هنوز پا نگرفته بود، از اطراف هجمه همچون باران بر منطقه می‌بارید و دشمنان در داخل و خارج به توطئه مشغول بودند، جمعی مخلص جلو آمدند و با خون خود، وحدت، تعاون، همزیستی و رفاقت با دوستان نظام و مخالفت با دشمنان را امضا کردند و این گروه نباید در هیچ عرصه ای به فراموشی سپرده شوند.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه تاریخ جنگ برای مردم و نسل جوان باید عادلانه تبیین و تحریر شود افزود: شهدا به وظیفه خود عمل کردند و ما هم به عنوان منتظران نباید با اغراق و تفریط در بیان خاطرات و وقایع، زحمات و فداکاری های شهدا را به دست فراموشی بسپاریم.
ماموستا ملا قادر قادری با انتقاد از تحریف تاریخ جنگ توسط قلم به دستان اظهار داشت: در کتاب هایی که تاکنون در ارتباط با شهدا منتشر شده است کمتر به زحمات و تلاش های نیروهای غرب و جنوب اشاره شده، و جایگاه نیروهای بومی هرگز تعریف نشده است و کارهای مثبت را کمتر به شهرهای اهل سنت نسبت می دهند.
امام جمعه پاوه با بیان اینکه در کردستان دو حس مذهبی و ملی وجود دارد تصریح کرد: این دو حس باید به عنوان فرصت مدنظر قرار بگیرند.
ماموستا قادری خاطرنشان کرد: این دو حس در فرهنگ و تاریخ و حیات روزانه ما جای دارد و اگر خوب مدیریت شوند، می‌توانند خوب و مثبت باشند.
وی تصریح کرد: امروز پیامد مذهب گرایی و نژادپرستی ملی در خاورمیانه تخریب، قتل، کشتار و انفجار است و نتیجه آن و سلطه دشمن غربی شده است و این موضوعی است که باید مدنظر قرار بگیرد.
ایشان با بیان اینکه امروز دشمنان انقلاب در جبهه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و رسانه ای با ما در حال نبرد و جنگ هستند، افزود: تمامی اعزه علمای کردستان و مسئولین محترم وظیفه داریم و باید همه بکوشیم با رعایت احترام متقابل، راه اعتدال را طلاب، جوانان و عموم مردم آموزش دهیم و در مقابل تندرویی آب بر آتش بریزیم نه بنزین.
امام جمعه پاوه اظهار کرد: امروز دشمنان انقلاب در جبهه های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و رسانه ای با ما در حال جنگ هستند و مخاطبان ما به چهار دسته آگاهان، ناآگاهان، غافلین و معاندین تقسیم می شوند، وظیفه شرعی ما اینست افراد را از اوضاع داخل و خارج آگاه کنیم و با معاندین دین و انقلاب اسلامی مبارزه کنیم

این خبر رو هم ببینید

دلنوشته عبدالسلام كريمي در پي شهادت رئيس‌جمهوري اسلامي ايران و هيأت همراه

سقوط بالگرد حامل آيت‌الله رئيسي؛ خادم محبوب مردم ايران، دكتر امير عبدالهيان؛ ديپلمات نجيب، آیت‌الله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *