خانه / اجتماعی / ماموستا ملاقادر قادری: مردم ما گله‌مندند که سهمی در شبکۀ زاگرس کرمانشاه ندارند

ماموستا ملاقادر قادری: مردم ما گله‌مندند که سهمی در شبکۀ زاگرس کرمانشاه ندارند

حاج ماموستا ملا قادر قادری در دیدار با مدیرکل صداوسیمای مرکز کرمانشاه گفت: مردم ما گله‌مندند و معتقدند که سهمی در شبکۀ زاگرس ندارند و انشاء الله این جلسه و این حضور مقدمۀ توجه به خواست مردم اورامانات و مردم شهرستان پاوه باشد.

به  گزارش کردپرس و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه پاوه؛ در این دیدار که در بیت حاج ماموستا ملاقادر قادری امام‌جمعۀ پاوه و با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و ادب برگزار شد؛ ماموستا قادری عنوان کرد: در زمان ما رسالت رسانه آگاهی بخشی اجتماعی است و این امر از مهم‌ترین ویژگی و مأموریت هر رسانه است.

وی افزود: در جهان امروز رسالت و مأموریت عوامل ارتباط ‌جمعی چون رادیو و تلویزیون و روزنامه و فضاهای مجازی چون فیس‌بوک و واتس آپ و تلگرام در انتقال و اطلاع‌رسانی و در پیشرفت و پاسداری از دین و فرهنگ و تمدن بشری نقش اساسی دارند و امروزه کلیدواژه رشد دین و تمدن بیشتر در دستان رسانه‌هاست.

امام جمعه پاوه ادامه داد: کار اساسی رسانه در عصر ما باید ساختن و گسترش نهادهای اجتماعی و سیاسی و فرهنگی و بالا بردن احساسات و عواطف افراد جامعه باشد. رسانه‌ها در عصر ما توان هدایت بشر را هم به مسیر خیر وهم به مسیر شر دارند اما آنچه ما از رسانه‌های خود انتظار داریم خیر و صلاح جامعه است.

وی تاکید کرد: بدون تردید رسانه‌ها در پیدایش عادات و سنن و فرهنگ تازه و شکل‌گیری فرهنگ جدید و رشد تمدن مؤثرند به همین خاطر ما به رسانۀ خود امید و توقع زیادی داریم.

ماموستا قادری اظهار داشت: عقیــــدۀ ما به‌عنوان پرچمـــــداران رسانۀ قدیمی منبر این است رسانه موفق باید این خصوصیات را داشته باشد. ۱-نباید ضد دین و فرهنگ باشد ۲-نباید جنگ مذهبی و قومی و نژادی را فراهم کند. ۳-نباید به دیگران اهانت کند. ۴-از پخش برنامه‌های مبتذل و شهوت‌انگیز خودداری کند. ۵-بدون مدرک و سند افراد جامعه را تحقیر نکند.

وی افزود: ما طلبه‌ها در صحبت‌های خود همواره ۵ محل را برای تربیت افراد جامعه بخصوص فرزندان خود معرفی کرده‌ایم. ۱-منزل ۲-مدرسه ۳-مسجد ۴-جامعه ۵-رسانه

وی ادامه داد:همه می‌دانیم امروزه منزل و مدرسه و مسجد و جامعه از بار مسئولیت خود تا حدی شانه خالی کرده‌اند و تنها رسانه مانده است که اگر رسانه هم شانه خالی کند ما نباید انتظار داشته باشیم جامعه و جوانانمان در آینده سلامت باشند.

ماموستا قادری با تاکید بر اینکه در این عصر مسئولیت رسانه بخصوص رادیو و تلویزیون بیشتر احساس می‌شود در ادامه افزود: جهان امروز به‌جای چند قاره به یک دهکدۀ واحد جهانی تبدیل شده است که تبادل اطلاعات در آن به‌سرعت انجام می‌گیرد و آشناترین مسئله برای ساکنان این دهکده خبر و اطلاع‌رسانی است. یکی از بزرگان که در قرن دوم زیسته‌اند می‌فرماید: هر انسان برای حفظ جسم خود در روز به دو الی سه بار غذا خوردن نیاز دارد اما به تعداد نفس‌هایی که می‌کشد نیاز به اخبار و آگاهی دارد.

وی عنوان کرد: امروزه اگر ما ندانیم که در دنیا چه می‌گذرد از کاروان جا مانده‌ایم. لذا ما دوستان صداوسیما را مانند سایر ادارات نگاه نمی‌کنیم. شما پرچم‌دار آشناترین مسئلۀ دنیا هستید.

امام جمعه پاوه بیان نمود:در اواخر هزارۀ سوم بشر دریافت، که اطلاع‌رسانی گران‌ترین و گران‌بهاترین کالاست حتی از طلا و نفت بالاتر است لذا خدمت شما دوستان صداوسیما بخصوص مرکز کرمانشاه عرض می‌کنم وظیفۀ شما خیلی سنگین است و توقع ما از شما بیشتر از سایر ادارات و ارگان‌ها است.

وی در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: به نظر ما صداوسیما در طول ۴۲ سال از عمر انقلاب اسلامی، خوش درخشیده است بخصوص در استان کرمانشاه در امر زلزله و سیل و کرونا و سایر امور؛ اما مردم ما گله‌مندند و معتقدند که سهمی در شبکۀ زاگرس ندارند و انشاء الله این جلسه و این حضور مقدمۀ توجه به خواست مردم اورامانات و مردم شهرستان پاوه باشد.

وی یادآور شد: ما معتقدیم جنگ امروزه با ما جنگ فرهنگی و سیاسی و اقتصادی است و دشمنان ما از رسانه چون سنگر و اسلحه در جهت تخریب افکار استفاده می‌کنند و همچنان که ما در ۸ سال جنگ در مقابل دشمن ایستادیم می‌طلبد رسانه‌های ما در این مقطع زمان ایستادگی خود را در برابر هجمۀ فرهنگی دشمنان چند برابر کنند.

ماموستا قادری افزود: چون اعتقاد و باور و برنامۀ متصدیان و هادیان رسانه‌های غربی که در طول شب و روز با درهم و زبان خود مشغول مخابرۀ برنامه‌های ضد اخلاقی هستند و معتقدند در جهان سوم و بخصوص در ممالک اسلامی رسانۀ غربی باید رویدادهای منفی نظیر خشونت و بحران‌ها و تروریسم و اختلاف مذهبی و قومی و ناهنجاری‌ها را ترویج دهد تا بتوانند جامعۀ ما را در تردید و بهت و گرفتاری و بی‌هویتی قرار دهند.

وی بیان کرد: در حد آگاهی اینجانب عمر رادیو در ایران ۸۰ سال و تلویزیون ۶۲ سال و عمر روزنامه هم ۸۴ سال است و این نشانۀ فکر و فرهنگ و رشد ملت ماست و امروز ما به نسبت دنیا از حیث رسانه کم نداریم اما آنچه در رسانه لازم و ضروری است و باید داشته باشیم، مدیریت قوی و حکیمانه و نظارت مداوم و دقیق است. چون اقوام مختلف ایرانی از رسانۀ ملی توقع بیشتری دارند.

وی ادامه داد: بر کسی پوشیده نیست در جنگ گرم (نظامی) دشمن به فکر گرفتن زمین و اسارت انسان‌ها است اما در جنگ فرهنگی هدف دشمنان تسلط بر فکرها و باورها و تخریب حریم خانواده‌هاست. طبیعی است وقتی دشمن فکر را تسخیر کرد دیگر پست و مقام و مرز و حدود و زمین نمی‌تواند مقاومت کند.

امام جمعه پاوه بیان کرد: حقیقت این است ما از حیث هجمه فرهنگی مشکلات داریم و بارها به مدیران محترم صداوسیمای مرکز کرمانشاه این مطلب را گفته‌ایم که می‌طلبد به منطقۀ ما بیشتر سرکشی کنید. انشاء الله این سفرتان مایۀ خیر و باعث رشد و ترقی و تعالی و جذب بیشتر مردم باشد.

شناسه خبر : 24376

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 4 =