ماهواره ابزار دشمن برای از هم گسستگی خانواده اسلامی است

بیرجند- امام جمعه موقت بیرجند ماهواره را ابزاری برای از هم گسستگی خانواده های اسلامی دانست و گفت: باید مراقب تهاجم فرهنگی و آسیب‌های که از طریق ماهواره به خانواده ها حواله داده می شود باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان بیرجند، با بیان اینکه مبعث بزرگترین نعمت خداوند به بشر است، عنوان کرد: اگر جامعه جهانی همراه با عدالت و مطابق فطرت انسان و قوانین عالم آفرینش باشد، آن جامعه بر اساس اسلام ناب محمدی حرکت کرده است.
 وی با اشاره به وجود دو نوع نعمت خداوندی گفت: یکی مانند سلامتی، فرزند، امنیت مشروط است و دیگری نعمت هدایت است که مشروط به امری نسیت.
 وی با تاکید بر اینکه نعمت هدایت و بعثت نعمتی بالاتر وجود ندارد، تصریح کرد: اگر نعمت هدایت نباشد نعمتهای مشروط خداوند تبدیل به نقمت می‌شود.
امام جمعه موقت بیرجند بعثت  را سرآغاز حکومت صالحان بر دنیا دانست و عنوان کرد: رمز عظمت بعثت نزول نعمت هدایت خداوند بر مردم است.
حجت الاسلام عبادی در ادامه با اشاره به بزرگداشت روز فردوسی بیان داشت: ادبیات فارسی گنجی است که  بسیاری از معارف قرآن و اهل بیت (ع) در آن متجلی است.
وی همچنین به ۲۸ اردیبهشت  روز جهانی میراث فرهنگی نیز اشاره کرد و گفت: باید میراث فرهنگی خود را حفظ کنیم چرا که پیشینه تمدنی هفت هزار ساله ایران را از کشورهای اروپایی تازه به دوران رسیده متمایز کرده است.
امام جمعه موقت بیرجند میراث فرهنگی را منشاء درآمد اقتصادی برای کشور دانست و بیان داشت: با پیشنه تاریخی خود می توانیم فرهنگ اسلام را به دنیا صادر کنیم.
 وی با تاکید بر اینکه باید این ظرفیت بزرگ در چارچوب فرهنگ ایران اسلامی مدیریت شود؛ افزود: میراث فرهنگی کشور اسلامی ما میراثی گرانبها برای جامعه حساب می‌شود.
وی در ادامه با اشاره به تلاش غربی ها برای سست کردن بنیان خانواده های اسلامی گفت: متاسفانه شاهد هستیم با ورود ماهواره به عنوان ابزار غرب برای از بین بردن بنیان خانواده  بعضی از خانواده‌ها در تله‌ دشمنان گرفتار می شوند.
حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه گسستگی و فروپاشی در خانواده هایی که از ماهواره استفاده می کنند بالا است، افزود: باید همه مراقب تهاجم فرهنگی و آسیب‌های که از طریق ماهواره به خانواده ها حواله داده می شود باشیم.

این خبر رو هم ببینید

روز قلم، این شمشیر غلاف نشدنی عدالت مبارک/ تانیا شعفی

روز قلم، را تنها با یک بیت شعر از «احمد خانی»، شاعر و نویسنده کُرد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *