ماکرون: از تصمیم ترامپ درباره برجام اطلاع ندارم

رئیس‌ جمهوری فرانسه در سیدنی استرالیا گفت: از تصمیم ترامپ درباره برجام اطلاع ندارم؛ اما باید برای توافقی گسترده‌تر با ایران آماده باشیم.


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «امانوئل ماکرون» رئیس‌ جمهوری فرانسه امروز چهارشنبه در سیدنی استرالیا اعلام کرد: نمی‌ دانم رئیس‌ جمهوری آمریکا چه تصمیمی در تاریخ ۱۲ می (۲۲ اردیبهشت ماه) اتخاذ می‌ کند.

وی پس از دیدار با «مالکولم ترنبول» نخست‌ وزیر استرالیا در این باره به خبرنگاران گفت که در دیدار با ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، ایده توافقی گسترده تر با ایران را با وی مطرح کرد که «بسیار مثبت» مورد ارزیابی قرار گرفت.

رئیس‌ جمهوری فرانسه  ادامه داد: فقط می‌ خواهم بگویم که تصمیم (ترامپ) هرچه که باشد، ما باید برای چنین مذاکره گسترده‌ تر و یک توافق گسترده‌ تر آماده باشیم؛ زیرا فکر نمی کنم کسی خواستار جنگ در منطقه باشد؛ هیچ کسی خواستار تشدید تنش ها در منطقه نیست.

لازم به ذکر است، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی دو شب پیش در ادامه اقدامات نمایشی پیشین خود علیه ایران با به تصویر کشیدن برخی عکس ها و آنچه وی از آن ها به عنوان اسناد و مدارک یاد کرد، تلاش کرد به افشای به اصطلاح اطلاعات جدیدی درباره فعالیت های هسته ای مخفی ایران پس از توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ موسوم به برجام بپردازد؛ اقدامی که توسط بسیاری از کشورها و نهادهای مهم جهانی تحت عنوان «اطلاعات قدیمی و نامعتبر» به چالش کشیده شد.

در حالی که آژانس بین المللی انرژی اتمی تا کنون قریب به ۱۰ بار در گزارش های جداگانه خود پایبندی ایران به توافق هسته ای ۱۴ جولای سال ۲۰۱۵ (۲۳ تیرماه ۱۳۹۴) موسوم به «برجام» را مورد تأئید قرار داده است، ترامپ تهدید کرده است که در صورت عدم بازبینی در این توافق در مهلت مقرر خود یعنی ۱۲ ماه می (۲۲ اردیبهشت ماه) به صورت یکجانبه از برجام خارج می شود.

این خبر رو هم ببینید

دلنوشته عبدالسلام كريمي در پي شهادت رئيس‌جمهوري اسلامي ايران و هيأت همراه

سقوط بالگرد حامل آيت‌الله رئيسي؛ خادم محبوب مردم ايران، دكتر امير عبدالهيان؛ ديپلمات نجيب، آیت‌الله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *