خانه / سیاسی / ما برنده مذاکراتیم  

ما برنده مذاکراتیم  

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: چه مذاکرات به نتیجه برسد و چه نرسد، ما برنده هستیم؛ چون سرمایه‌ ای که ما در این سال‌ها جمع‌ کرده‌ایم عزت و خودباوری است

۱۳۹۳۱۲۱۹ – ۱:۳۱ PM
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، آقای ظریف در مجلس خبرگان رهبری با قدردانی از مقام معظم رهبری به دلیل حمایت‌های معظم له از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای،  از آخرین اقدامات تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای و سیاست خارجی جمهوری اسلامی در عرصه بین‌الملل گزارشی ارائه کرد.
 
وی با اشاره به سیاست‌های دشمنان در قالب اسلام‌هراسی و ایران‌هراسی و تقویت گروه‌های تروریستی به نام آزادی، بخشی از ابعاد دیگر سیاست غرب و استکبار جهانی در این راستا را تحلیل و ارزیابی کرد.
 
نامه‌نگاری کاری  غیردیپلماتیک است
 
ظریف افزود: کار دیپلماسی کاهش هزینه‌هاست لذا ما نیز از ابتدای دولت یازدهم با همین هدف اقدامات خود را انجام می دهیم.
 
وزیر امور خارجه با اشاره با نامه ۴۷ سناتور امریکایی به مسئولان کشورمان مبنی بر لغو تمام توافقات در پایان دوره ریاست جمهوری اوباما گفت: در این نوع نامه‌نگاری که کاری بی‌سابقه و غیردیپلماتیک است، در واقع، به ما گفته می‌شود که ایالات متحده غیرقابل اعتماد است.
 
وی ادامه داد: چه مذاکرات به نتیجه برسد و چه نرسد، ما برنده هستیم؛ چون سرمایه‌ای که ما در این سال‌ها جمع‌آوری کرده‌ایم عزت و خودباوری است؛ سرمایه‌ای که قابل پس گرفتن نیست و امریکایی‌ها و غرب نیز این واقعیت را پذیرفته‌اند.
 
وزیر امور خارجه گفت: اما سرمایه غرب، اهرم تحریم و فشار آوردن بر سازمان ملل متحد است که از ابتدای انقلاب و پس از تسخیر لانه جاسوسی شروع شده است و چیز تازه‌ای علیه نیست.
 
ظریف با اشاره به دشمنی استکبار جهانی در دوره‌های مختلف عمر ۳۶ ساله انقلاب اسلامی از جمله جنگ تحمیلی و قرارداد ۵۹۸ مبنی بر پایان جنگ، بخشی از دسیسه‌های دشمنان نظام اسلامی و ایجاد موانع گوناگون آنها بر سر راه انقلاب را تشریح کرد.
 
توانستیم در مذاکرات نگاه طرف مقابل را تغییر دهیم
 
وی در ادامه از دستاوردهای گوناگون از جمله هسته‌ای با وجود تمام تحریم‌ها و روند مذاکرات و اقدامات سازنده جمهوری اسلامی سخن گفت و خاطرنشان کرد: در طول مذاکرات در ماه‌های گذشته با کمک دیپلماسی سازنده جمهوری اسلامی موفق شده‌ایم بخشی از نگاه طرف‌های مذاکره‌کننده علیه کشورمان را تغییر دهیم.
 
ظریف ادامه داد: هر چند مذاکره با امریکایی‌ها به سبب حضور تندروها در کنگره این کشور با مشکلات مواجه است، اما ما با توکل بر خدا و دعای مردم و ائمه اطهار (ع) تلاش می‌کنیم مذاکرات را به یک نتیجه مطلوب برسانیم.
 
پس از اتمام سخنان ظریف وزیر امور خارجه، پنج نفر از نمایندگان مجلس خبرگان رهبری با طرح سؤالات خود در مورد بخشی از سخنان آقای ظریف اظهار نظر کردند و وزیر خارجه نیز پس از استماع سخنان این نمایندگان، مطالبی بیان کرد.
 

شناسه خبر : 16215

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =