خانه / اجتماعی / مجامع بین المللی از کشتار مردم یمن جلوگیری کنند/ کمبود شدید دارو

مجامع بین المللی از کشتار مردم یمن جلوگیری کنند/ کمبود شدید دارو

وزیر بهداشت در نامه ای به مدیرکل سازمان جهانی بهداشت، خواستار جلوگیری از کشته و زخمی شدن مردم بی گناه یمن به ویژه کودکان این کشور شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر سید حسن هاشمی در نامه ای به «مارگرت چان» مدیرکل سازمان جهانی بهداشت، آورده است: همانگونه که استحضار دارید مدتی است که کشور یمن آماج حملات شدید به ویژه حملات هوایی قرار گرفته است و در کنار تحمیل آسیب های جدی به زیر ساختهای آن کشور و خصوصا زیرساخت های بهداشتی درمانی موجب آسیب پذیری و بروز تلفات انسانی قابل توجهی شده است این در حالی است که ممانعت از کمک رسانی و اختلال در توزیع هرگونه مایحتاج دارویی و بهداشتی و پزشکی در مناطق مورد تهاجم بیش از پیش بر وخامت موضوع افزوده است.
وزیر بهداشت در این نامه با اشاره به نیاز هزاران نفر از مردم بی دفاع یمن به دریافت خدمات بهداشتی درمانی خاطرنشان کرده است: دسترسی ناکافی به خدمات بهداشتی و احتمال شیوع بیماری های واگیر از جمله وبا، عفونت های تنفسی و بیماریهای قابل پیشگیری با واکسن، کمبودهای شدید دارویی و تجهیزات و مشکلات حفظ زنجیره سرما به دلیل کمبود سوخت و قطع مکرر برق و کمبود آمبولانس با توجه به حجم بالای مجروحان از جمله اهم چالش های در حال حاضر نظام بهداشت و درمان کشور یمن است.
هاشمی در ادامه این نامه تصریح کرده است: بدون تردید در این شرایط سخت و بحرانی بر تمامی مجامع تاثیر گذار بین المللی از جمله سازمان جهانی بهداشت فرض است که با درایت، تدبیر و عمل به مسئولیت در جلوگیری از گسترش بحران و در التیام بخشیدن به آلام مردم ستمدیده یمن با تمام توان تلاش نمایند.
وزیر بهداشت در پایان این نامه به خانم مارگرت چان خاطرنشان کرده است رجاء  واثق دارم که سرکار عالی نیز با همین حساسیت موضوع را دنبال خواهید کرد و جمهوری اسلامی ایران همگام با جامعه بین المللی در انجام این مهم در کنار شما

شناسه خبر : 7785

این خبر رو هم ببینید

به بهانه انتصاب ماموستادکتر عبدالسلام کریمی بعنوان مشاور اقوام و مذاهب رئیس جمهور؛ هدیه دولت به اهل سنت در هفته وحدت

هفته وحدت یادگاری ماندگار از دوره زعامت حضرت امام خمینی (ره) می باشد که با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − پنج =