خانه / اقتصادی / مجوز آمریکا به بوئینگ و جنرال الکتریک برای فروش قطعات یدکی هواپیما به ایران  

مجوز آمریکا به بوئینگ و جنرال الکتریک برای فروش قطعات یدکی هواپیما به ایران  

شرکت هواپیمایی بوئینگ و شرکت جنرال الکتریک از وزارت خزانه داری آمریکا مجوز صادرات قطعات یدکی هواپیما به ایران را دریافت کرده‌اند.
 

 
 
به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از خبرگزاری رویترز، بزرگترین شرکت هواپیمایی جهان یعنی بوئینگ و شرکت موتور سازی جنرال الکتریک جمعه اعلام کردند که وزارت خزانه‌داری آمریکا تحت توافقنامه موقت کاهش تحریم‌ها که از ژانویه اجرایی شد، به آنها اجازه داده تا قطعات یدکی را برای هواپیماهای تجاری به ایران صادر کنند.
ریک کندی، سخنگوی شرکت جنرال الکتریک در این باره گفت: وزارت خزانه‌داری درخواست این شرکت برای سرویس کردن ۱۸ موتوری که در دهه ۱۹۷۰ به ایران فروخته را تایید کرده است. قرار است این موتورها در تاسیساتی که متعلق به جنرال الکتریک است، تعمیر شوند.
وی افزود: مقامات جنرال الکتریک هفته آینده با مقامات ایرانی از ایران‌ایر و ام‌تی‌یو در استانبول دیدار خواهند کرد تا نیازهای ایران را بررسی کنند.
سخنگوی شرکت بوئینگ نیز اعلام کرد، این شرکت نیز این هفته مجوز یافته و با مقاماتی در ایران تماس گرفته‌اند تا مشخص شود تهران به چه قطعاتی نیاز دارد. به گفته وی، این مجوز صرفا شامل تجهیزاتی است که امنیت پرواز هواپیماهای بوئینگی را که پیش از انقلاب ۱۹۷۹ به ایران فروخته شده، تضمین کند. البته این مجوز اجازه نمی‌دهد، بحثی درباره فروش هواپیماهای جدید به ایران مطرح شود.

شناسه خبر : 1841

این خبر رو هم ببینید

استاندار آذربایجان‌غربی: تعدد دستگاه‌های تصمیم گیر در مرزها مانعی برای توسعه است

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر ضرورت توسعه پایانه‌های مرزی و مدیرت واحد در مرزهای استان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 7 =