خانه / سیاسی / محاصرەی ۲۰ روزەی ۲۵ هزار ترکمان توسط داعش

محاصرەی ۲۰ روزەی ۲۵ هزار ترکمان توسط داعش

یک نماینده سابق ترکمانی مجلس عراق از دولت فدرال خواست، جان اهالی منطقه «امرلی» که از سوی داعش و عناصر گروە نقشبندی تحت محاصره هستند، نجات دهد

یک نماینده سابق ترکمانی مجلس عراق از دولت فدرال خواست، جان اهالی منطقه «امرلی» که از سوی داعش و عناصر گروە نقشبندی تحت محاصره هستند، نجات دهد.
فوزی اکرم ترزی در گفتگو با خبرگزاری «السومریه نیوز» گفت: اهالی منطقه «امرلی» تکریت که جمعیت آن بیش از ۲۵ هزار نفر است از ۲۰ روز پیش از سوی داعش و گروه موسوم به «نقشبندی» تحت محاصره بوده و برغم درخواست کمک از دولت مرکزی، در معرض بمباران ارتش عراق نیز قرار دارند و با کمبود مواد غذایی و پزشکی روبرو هستند.
ترزی ضمن اشاره به اینکه همه اهالی «امرلی» دارای قومیت ترکمانی هستند و تصمیم گرفته اند که هرگز تسلیم گروههای مسلح نشوند از دولت فدرال عراق خواست ضمن شکستن محاصره این منطقه، کمک های فوری در اختیار اهالی آن قراردهد.
ترزی از اقدام عناصر مسلح داعش به قتل ۳۰ جوان ترکمانی در شهر ترکمان نشین بشیر و به آتش کشیدن اجساد آنان نیز خبر داد.
 
 
کد مطلب: ۶۵۷۱۹  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۴/۱۲  |  ساعت: ۸ : ۴۲

شناسه خبر : 18987

این خبر رو هم ببینید

رهبر معظم انقلاب: جمهوری اسلامی مهمترین ابتکار حضرت امام(ره) بود/ به برخی کسانی که صلاحیتشان احراز نشد جفا شد؛ دستگاه های مسئول جبران کنند/ نابسمانی را با انتخاب درست باید جبران کرد نه با عدم شرکت در انتخابات

رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیاناتی به مناسبت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) که هم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 11 =