محموله و مسافران سوال برانگیز هواپیمای مفقود شده مالزیایی

20 تن از کارکنان شرکت فناوری نظامی تکزاس آمریکا، حدود 2.5 تن باتری لیتیوم که پیش تر گمان می رفت 200 کیلوگرم باشد، همچنین 4.5 تن میوه استوایی، اطلاعات منتشر شده جدید و سوال برانگیز از مسافران و محموله هواپیمای مفقود شده مالزیایی است.

به گزارش روزنامه دیلی میل انگلستان، گزارش اخیر مقام های مالزی درباره هواپیمای مفقود شده «ام اچ 370» سوالات متعددی را درباره وزن و نوع محموله هواپیمای مذکور باعث شده است.
این گزارش تصریح می کند که هواپیمای مفقود شده حامل 4.5 تن میوه های استوایی و 2.5 تن باتری لیتیوم بوده است این در حالی است که پیش از این گمان می رفت محموله باتری ها حدود 200 کیلوگرم باشد.
این روزنامه می افزاید: مساله تردید برانگیز عدم اعلام وزن واقعی باتری های لیتیوم است. اظهارات سخنگوی شرکت تولید کننده باتری ها به تردیدها در این باره می افزاید. وی با تاکید براینکه «محموله شامل باتری و برخی تولیدات دیگر بود» می گوید: تا زمانی که تحقیقات ادامه دارد، فاش کردن اطلاعات دیگر ممکن نیست.»
برخی پایگاه های چینی هم اشاره کردند که 20 نفر از مسافران این هواپیما، کارکنان شرکت فناوری سلاح واقع در ایالت تگزاس آمریکا بوده اند که شعبی را در چین و مالزی دارد. این گزارش ها اشاره می کنند که ممکن است گم شدن هواپیما با وجود این افراد ارتباط داشته باشد.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *