خانه / سیاسی / مخالفت آمریکا با حضور کُردها در کنفرانس صلح سوریه

مخالفت آمریکا با حضور کُردها در کنفرانس صلح سوریه

سرویس جهان- آمریکا اعلام کرد با موضع سازمان ملل در دعوت نکردن از نمایندگان کُردهای سوریه برای شرکت در کنفرانس صلح سوریه در ژنو هم نظر است.

به گزارش کردپرس، مارک تونر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شب گذشته در گفتگو با خبرنگاران گفت: آمریکا با تصمیم سازمان ملل در دعوت نکردن از نمایندگان کُرد سوریه برای حضور در کنفرانس صلح سوریه در ژنو موافق است.
وی افزود: درک می کنم که نظرات و مواضع مختلفی درباره راه دادن {کردها} و یا جلوگیری کردن از حضور آنها{ نمایندگان کردهای سوریه} وجود دارد. ما با روندی که تاکنون در پیش گرفته شده، مانند این که نمایندگان چگونه انتخاب شده و یا چه کسانی نمایانگر اپوزیسیون سوریه هستند، موافق هستیم.
ترکیه یکی از مخالفان سرسخت حضور نمایندگان احزاب کرد سوریه بویژه حزب pyd در کنفرانس ژنو ۳ است. این کشور تهدید کرده بود در صورت حضور حزب اتحاد دموکراتیک کُردهای سوریه در کنفرانس ژنو از شرکت در آن که قرار است فردا جمعه برگزار شود، خودداری خواهد کرد.
کانی غلام، مدیر مرکز شبکه اطلاعات کُردی در آمریکا در مصاحبه با اگزامینر هشدار داد دعوت نکردن از کردهای سوریه برای شرکت در مذاکرات باعث وقوع جنگ دائمی در سوریه خواهد شد.
روسیه از حضور کُردها در کنفرانس ژنو ۳ حمایت کرده است.
کد مطلب: ۹۹۸۲۳  |  تاريخ: ۱۳۹۴/۱۱/۸  |  ساعت: ۱۰ : ۳۸لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 14369

این خبر رو هم ببینید

وظیفه خطیر نمایندگان کردستانی در آستانه تشکیل دولت/محمد هادیفر

در چهار دهه گذشته هر چهارسال یک انتخابات ریاست جمهوری و هر هشت سال یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =