خانه / سیاسی / مخالفت سنا با طرح ضد ایرانی

مخالفت سنا با طرح ضد ایرانی

مجلس سنای آمریکا طرح سناتور کروز را رد کرد. این طرح رفع تحریم های ایران را به شناسایی رژیم صهیونیستی منوط می کرد

زمان انتشار خبر: دوشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۴ – ۱۰:۵۲
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، به نقل از پایگاه اینترنتی هیل، بر اساس این طرح  موافقت اوباما با هرگونه رفع  تحریم های ایران  منوط به این شده بود که ایران موجودیت رژیم صهیونیستی را به رسمیت بشناسد . نمایندگان سنا  این طرح را رد کردند.
 
 سنا، طرح کروز را درباره جمع بندی هسته ای رد کرد
همزمان یکی از دیپلمات های وزارت خارجه آمریکا گفت: توافق  هسته ای با ایران احتمالا با وتوی رئیس جمهورآمریکا تصویب خواهد شد. این منبع ارشد وزارت خارجه آمریکا به المانیتور گفت: دولت آمریکا از هیچ تلاشی برای قانع کردن کنگره برای تصویب این توافق فروگذاری نخواهد کرد. کاخ سفید با هریک از اعضای کنگره دراین باره گفت وگو خواهد کرد.
 
 
این شخصیت مطلع افزود: ما تردیدی نداریم این توافق احتمالا با وتوی رئیس جمهور تصویب خواهد شد اما اعتبار سیاست خاورمیانه ما و همچنین اعتبار ما در برابر شرکای جهانی پنج به علاوه یک در خطر است.
 
 
او افزود: این توافق اهداف باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا و جان کری وزیر امور خارجه را در اطمینان از دست نیافتن ایران به سلاح هسته ای دست کم در پانزده سال آینده و همچنین احساس حقارت نکردن ایرانی ها را برآورده خواهد ساخت.
 
 
 
بر اساس اظهارات این دیپلمات ، مذاکرات به توازن برد-برد رسید و بهترین شرایط ممکن برای اطمینان از پایداری این توافق به وجود آمد.
 
 
او تصریح کرد: توافق وین بخشی از دکترین بزرگ سیاست خارجی اوباما است. این توافق براساس این دستورالعمل عقیدتی سیاست خارجی اوباما است که گزینه نخست دیپلماسی است و آخرین گزینه جنگ است. اوباما تلاش کرده است سیاست های آمریکا را با سیستم در حال تغییر بین المللی وفق دهد مبنی بر این که جنگ آن طور که در عراق و افغانستان مشاهده شد، دیگر به معنای پیروزی نیست. جنگ اغلب موجب طولانی شدن بی ثباتی و ناامنی و حتی مناقشه های بیشتر می شود.
 
 
دیپلمات وزارت خارجه آمریکا گفت: دولت آمریکا بر اجرای این توافق با هماهنگی با پنج به علاوه یک نظارت خواهد کرد. به اعتقاد این دیپلمات جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در مرحله اجرای این توافق تماس خود با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران را در سطح پایین حفظ خواهد کرد.

شناسه خبر : 15401

این خبر رو هم ببینید

رهبر معظم انقلاب: جمهوری اسلامی مهمترین ابتکار حضرت امام(ره) بود/ به برخی کسانی که صلاحیتشان احراز نشد جفا شد؛ دستگاه های مسئول جبران کنند/ نابسمانی را با انتخاب درست باید جبران کرد نه با عدم شرکت در انتخابات

رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیاناتی به مناسبت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) که هم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + هشت =