خانه / سیاسی / مدافعین کُرد سوری آخرین وضعیت کوبانی را تشریح کردند

مدافعین کُرد سوری آخرین وضعیت کوبانی را تشریح کردند

حملات دولت اسلامی عراق و شام(داعش) در ۵۷ مین روز خود ادامه دارد و مدافعین کُرد در مناطقی که داعش به اشغال خود درآورده پیشروی هایی داشته اند

واحدهای مدافع خلق(YPG) در خصوص آخرین تحولات کوبانی و مقاومت های مدافعین کُرد این منطقه اعلام کرد: حملات دولت اسلامی عراق و شام(داعش) در ۵۷ مین روز خود ادامه دارد و مدافعین کُرد در مناطقی که داعش به اشغال خود درآورده پیشروی هایی داشته اند.
به گزارش خبرگزاری کردپرس، سایت روژنیوز نزدیک به حزب کارگران کردستان(پ.ک.ک) اطلاعیه واحدهای مدافع خلق(YPG) را منتشر کرد که در آن آمده است؛ مدافعین کُرد در کوبانی توانسته اند پیشروی هایی به سمت مناطق خارج از کوبانی داشته باشند.
بر اساس این اطلاعیه در محلات جبهه شرقی کوبانی تا میدان اصلی این شهر از روز سه شنبه(۲۰ آبان/ ۱۱ نوامبر) تا صبح امروز جنگ و درگیری ادامه داشته و در نتیجه آن ۶ تن از اعضای داعش کشته شدند.
همچنین اشاره شده است که در محور جنوبی، نیروهای مدافع خلق توانسته اند به پیشروی هایی دست یابند و چندین نقطه را از لوث وجود داعش پاک کرده و شمار زیادی از عناصر این گروه را بکشند اما آمار دقیقی در خصوص شمار کشته شدگان در دست نیست.
در ادامه آمده است YPG توانسته است ۳ اسلحه از نوع B7 و کلاشنیکوف، هزار و ۷۰۰ گلوله BKC، هزار و ۴۰۰ گلوله کلاشنیکوف، ۱۰ بمب دستی و دو دوربین را در این درگیری ها به دست آورد.
تأکید شده که در روستای میلانی واقع در غرب کوبانی YPG فعالیت هایی علیه عناصر داعش انجام داده و در پی آن دو تن از اعضای این گروه کشته و یک دستگاه موتورسیکلت آنها نیز به آتش کشیده شده است.
در پایان اطلاعیه نیز به درگیری ها در سریکانی اشاره شده و آمده است: از زمان ورود واحدهای مدافع خلق، عملیات در جنوب و جنوب غرب سریکانی همچنان ادامه دارد و مدافعین کُرد عملیات ها توانسته اند شش روستا به نام های کاچوی غربی، کاچوی شرقی، بیرقا، عصفوریان، سویندیان و کواشیلان را از اشغال  داعش خارج کنند.
 
کد مطلب: ۷۳۱۵۶  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۸/۲۱  |  ساعت: ۱۳ : ۲

شناسه خبر : 17153

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − پنج =