خانه / سیاسی / مداوای یکی از امیران داعش در بیمارستان دنیزلی ترکیه

مداوای یکی از امیران داعش در بیمارستان دنیزلی ترکیه

یکی از امیران داعش که در جنگ با نیروهای کرد سوریه زخمی شده بود، پس از انتقال به ترکیه در یک بیمارستان منطقه دنیزلی بستری و مداوا شده است

به گزارش کردپرس به نقل از CNNturk، بر اساس گزارش رسمی از فرماندهی استان “دنیزلی” ترکیه، یکی از فرماندهان دولت اسلامی عراق و شام (داعش) که در سوریه وطی درگیری با نیروهای YPG زخمی شده بود در بیمارستان دانشگاه “پاموک قلعه” شهر دنیزلی مورد مداوا قرار گرفته است.
بر اساس گزارش کتبی از فرماندهی دنیزلی، “امراه. چ” یکی از فرماندهای داعش که از شهروندان ترکیه بوده و ۶ ماه قبل به این گروه تروریستی پیوسته بود، پس از زخمی شدن در درگیری های بین نیروهای کرد و نظامیان داعش در کانتون کوبانی، روز ۲۸ فوریه ۲۰۱۵ به عنوان شهروند عادی به بیمارستان منتقل شده و تحت درمان قرار گرفته است. وی که در اثر بمباران زخمی شده است، ابتدا در بیمارستانی واقع در “آنتاکیه” بستری بوده که بعد به بیمارستان شهر دنیزلی منتقل شده است. مداوای وی در بیمارستان مذکور همچنان ادامه دارد. این فرمانده داعش، به مانند تمام شهروندان ترکیه از حق درمان در ترکیه برخوردار است.
اورهان چیچک، رئیس حزب دموکراتیک خلق ها در استان دنیزلی نیز در این مورد عنوان کرده است: وی ابتدا به بیمارستان دولتی دنیزلی منتقل شده بود که پذیرفته نشده و بعد از آن به بیمارستان “سرور قاضی” مراجعه کرده که این بیمارستان نیز از پذیرش وی اجتناب کرده است که در نهایت بیمارستان دانشگاه “پاموک قلعه” وی را بستری کرده و تحت جراحی پلاستیک قرار داده است. بر اساس تحقیقاتی که صورت دادیم وی یکی از امیران (فرماندهان) داعش است. ما این درمان را کمک حزب عدالت و توسعه به گروه تروریستی داعش به حساب می آوریم. بار دیگر تمام ملت ترکیه مشاهده کردند که حکومت ترکیه چگونه به نظامیان گروه های تروریستی کمک می کند. 
 
 
 
کد مطلب: ۸۰۲۲۵  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۱۲/۱۶  |  ساعت: ۱۴ : ۱۱

شناسه خبر : 16243

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =