خانه / فرهنگی / مدرسه‌سازی مانند مسجدسازی در کردستان نهادینه شود

مدرسه‌سازی مانند مسجدسازی در کردستان نهادینه شود

معاون استاندار کردستان و فرماندار ویژه سقز با یادآوری این مطلب که مسجدسازی در کردستان به عنوان یک نهضت فراگیر درآمده است، افزود: لازم است تلاش شود تا مدرسه‌سازی همچون مسجدسازی فراگیر شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از سقز، علی‌اکبر ورمقانی ظهر امروز در گردهمایی خیرین مدرسه‌ساز منطقه زیویه با اشاره به اینکه مدرسه‌سازی از جمله کارهای خیری است که موجب بالندگی و توسعه همه‌جانبه خواهد شد، خواستار تلاش بیشتر آموزش و پرورش برای جذب خیرین شد.
وی با بیان اینکه، امر مسجدسازی در کردستان به عنوان یک نهضت فراگیر درآمده است، افزود: بایستی مدرسه‌سازی همچون مسجدسازی فراگیر شود.
ورمقانی مدرسه‌سازی را یک امر معروف و مدرسه‌سازان را آمران به معروف توصیف کرد و یادآور شد: چون خیرین آمر به معروف هستند در نتیجه مردم به حرف آنها در راستای کمک به مدرسه‌سازی توجه خواهند داد.
وی با اشاره به اقدامات مجمع خیرین مدرسه‌ساز عنوان کرد: این مجامع بازوی توانمندی برای دولت هستند و هر چند دولت مکلف به مدرسه‌سازی است ولی با محدودیت منابع و اعتبارات روبروست.
فرماندار سقز عنوان کرد: در صورتی که جمعیت ۲۵۰ هزار نفری شهرستان سقز هر روز یک هزار تومان کمک کنند هر روز یک مدرسه در این شهرستان ساخته خواهد شد.
خالد علیپور رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه زیویه سقز هم گفت: سال گذشته ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال توسط خیرین به امر مدرسه‌سازی کمک شد.
وی اضافه کرد: در سال ۹۳ تعداد ۳۵ دستگاه کامپیوتر و ۱۰ دستگاه پروژکشن هم توسط خیرین به مدارس اهدا و بیش از ۲۵۰ میلیون ریال در بحث گازرسانی به روستاها کمک و ۶ هزار و ۴۰۰ مترمربع زمین برای ساخت مدرسه در روستاها اهدا شد
رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه زیویه عنوان کرد: در سال جاری ۱۲ مدرسه توسط اداره کل نوسازی استان کردستان گازرسانی خواهد شد.
وی با عنوان اینکه، ۱۰ پروژه نیمه‌تمام آموزشی در سطح بخش‌های زیویه و امام شهرستان سقز با پیشرفت ۲۰ تا ۸۰ درصدی وجود دارد، از خیرین خواست تا برای به اتمام رساندن آنها آموزش و پرورش و دانش‌آموزان را یاری دهند.
شهباز محسنی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی هم با عنوان اینکه، اقدامات مناسبی در امر مدرسه‌سازی انجام شده ولی کافی نیست، خواستار تلاش برای ارتقای فرهنگ مدرسه‌سازی توسط فعالان حوزه فرهنگ شد و تاکید کرد: بایستی امور معروفی چون مدرسه‌سازی را تشویق، حفظ و گسترش داد.
محسن بیگلری نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی هم با بیان اینکه، بایستی همه برای امر مدرسه‌سازی تلاش کنیم یادآور شد: اقدامات صورت گرفته در بحث برقراری حق نوار مرزی در حال اتمام است.
در این گردهمایی از جمعی از خیرین مدرسه‌ساز منطقه زیویه تجلیل شد.

شناسه خبر : 4437

این خبر رو هم ببینید

درخشش حافظ کردستانی در مسابقات سراسری قرآن

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان از درخشش طاهره نائبی موحد، حافظ کردستانی به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + سه =