مدرسه ای که دختران را برای جهاد نکاحی صادر می‌کند

چهار نفر از پنج دختری که به تازگی توسط نیروهای امنیتی انگلیس از سفر “جهادی” به سوریه باز داشته شده اند، در همان مدرسه ای درس می خوانند که پیش از این سه دختر فراری به سوریه در آن درس می‌خواندند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مقامات انگلیسی اعلام کردند که 4 دختر از 5 دختری که هفته گذشته توسط دستگاه امنیتی از سفر “احتمالی” به سوریه منع شدند، به همان مدرسه ای می روند که پیشتر، دختران فراری به سوریه در فوریه (بهمن ماه 93) در آن درس می خواندند.
هفته گذشته، دادگاه عالی لندن به 5 دختر 15 تا 16 ساله اجازه خروج از انگلیس را نداد، زیرا این نگرانی وجود داشت که آنها به تروریست های داعش در سوریه ملحق شوند؛ اما نام مدرسه ای که در دختران در آن درس می خواندند، اعلام نشد.
 
اما رسانه های انگلیسی این هفته با ارائه درخواستی به دادگاه عالی، خواهان اعلام نام مدرسۀ آنها شد و این موضوع را با منافع عمومی مرتبط دانست. سرانجام دادگاه مقررکرد که نام مدرسه “بثنال گرین آکادمی” واقع در منطقه “تاور هامیلتس” لندن که تاکنون 7 دختر از آن به داعش پیوسته یا برای این هدف تلاش کرده اند، اعلام شود.
 
این مدرسه محل تحصیل سه دختر انگلیسی به نام های خدیجه سلطانه (17 ساله)؛ شمیمه بیگم (15 ساله) و امیره عباسی (15 ساله) بود که در فوریه (بهمن ماه) گذشته پس از فرار از منازل خود در شرق لندن، با یک هواپیمای ترکیه ای به استانبول – گذرگاه ورود تروریست های اروپایی به سوریه- رفتند و از آن پس خبری از آنان به دست نیامده است.

این خبر رو هم ببینید

روز قلم، این شمشیر غلاف نشدنی عدالت مبارک/ تانیا شعفی

روز قلم، را تنها با یک بیت شعر از «احمد خانی»، شاعر و نویسنده کُرد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *