خانه / کلام و عقیده / مدرس حوزه علميه محمديه اشرفدره:تکفیری ها همان خوارج هستند

مدرس حوزه علميه محمديه اشرفدره:تکفیری ها همان خوارج هستند

تکفیری های کنونی همان خوارج هستند که به جز خود، دیگر مذاهب و فرق را مردود می شمارند و اصول و فروع دیگر مذاهب را رد می کنند


به گزارش خبرنگار خبرگزاری تقریب(تنا) از بجنورد،”قاسم آخوند محمدی” مدرس حوزه علمیه اهل سنت محمدیه اشرفدره از توابع شهرستان راز و جرگلان در گفتگو با خبرنگار تقریب با اشاره به آیه ای از قرآن، اظهار داشت:”ونسمی أهل قبلتنا مسلمین مؤمنین، ما داموا بما جاء به النبی صلى الله علیه وسلم معترفین، وله بكل ما قال وأخبر مصدقین” چون تمام فرق و مذاهب اسلامی همه اهل قبله اند همه به قرآن کلام خدا به پیامبران علی الخصوص به خاتم النبیین اعتقاد دارند همه فرق به خدا و پیامبر و قیامت ایمان دارند پس در تکفیر آنها جرأت نباید نمود.

آخوند محمدی تصریح کرد: علماء فرموده اند اگر درمسئله یا احکام شرعی ۹۹وجه کفر ظاهر شود و یک وجه اسلام یافته شود، تصحیح این وجه باید نمود و حکم به کفرنباید کرد.

وی بیان داشت: کسانی یا اشخاصی که به صورت خیلی عادی یا به بهانه ای کوچک، مذاهب یا فرق مسلمین را محکوم به شرک یا کفر می کنند، بدانند که از گروه اهل سنت نیستند.

مدرس حوزه علمیه اشرفدره خاطرنشان کرد: اوایل دوران خلافت امیر المومنین مسلمانان نیز متحد بودند و همدیگر را محکوم به کفر نمی کردند، مگر گروه خوارج که از صفوف مسلمانان خارج شده و فرقه های دیگر و مخالف را محکوم به کفر و شرک نمودند.

وی اضافه کرد: خوارج، تفسیر حضرت علی (ع) را قبول نکردند و تکفیری های کنونی همان دست نشاند ه های خوارج هستند که به جز خود، دیگر مذاهب و فرق را مردود می شمارند و اصول و فروع دیگر مذاهب را رد می کنند.

شناسه خبر : 19895

این خبر رو هم ببینید

ضربت تیغ تکفیر بر فرق ایمان

خوارج اولیه که بعداز جنگ صفین و ماجرای حکمیت پدید آمدند، درباره موضوعات مختلف، باورهایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 9 =