خانه / فرهنگی / مدرس علوم دینی اهل سنت: تکفیر نماد عینی و بارز ایجاد تفرقه و اختلاف در بین مسلمانان است

مدرس علوم دینی اهل سنت: تکفیر نماد عینی و بارز ایجاد تفرقه و اختلاف در بین مسلمانان است

سنندج – استاد دانشگاه و مدرس علوم دینی اهل سنت تکفیر را نماد عینی و بارز ایجاد تفرقه و اختلاف در بین مسلمانان عنوان کرد

شناسهٔ خبر: ۲۸۵۴۶۲۱ – پنجشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۴ – ۰۹:۰۱
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالسلام کریمی چهارشنبه شب در نشست هم اندیشی نماینده ولی فقیه در استان با نخبگان و فعالان سیاسی کردستان در سنندج اظهار داشت: تکفیر کردن نماد عینی و بارز ایجاد اختلاف و تفرقه در بین مسلمانان است و کسانی که به نام دین دیگر مسلمانان را تکفیر می کنند فهم درستی از دین مبین اسلام ندارند.
 
وی ادامه داد: ما در دین اسلام و به عنوان مسلمان به هیچ عنوان حق تکفیر نداریم و کسانی که امروز با پرچم دین به دنبال تکفیر هستند نه تنها مسلمان نیستند بلکه می خواهند با این گونه اقدامات خود دین مبین اسلام را خدشه دار کنند.
 
این استاد دانشگاه و مدرس علوم دینی اهل سنت با بیان اینکه تکفیر از زمان خلافت حضرت علی (ع) آغاز شده است و موضوع جدیدی در اسلام نیست، عنوان کرد: امروز نیز افرادی با همان روش و شیوه گذشته و به نام دین و با پرچم خدا تکفیر می کنند که این عمل باطلی است و هیچ جایگاهی در دین مبین اسلام ندارد.
 
وی با بیان اینکه وحدت یکی از نیازهای ضروری و مهم جامعه اسلامی به شمار می رود، افزود: قرآن کریم به صراحت و مورد اهمیت وحدت و نهی کردن از تفرقه و اختلاف سفارش کرده است و آیات مختلفی نیز در این حوزه وجود دارند که ما به عنوان مسلمان و پیرو قرآن باید به آنها توجه داشته باشیم.
 
کریمی افزود: حتی در قرآن کریم به صراحت تاکید شده است که ای اهل کتاب شما باید با هم وحدت داشته باشید و این مهم نشان می دهد که حفظ وحدت و همدلی در جوامع مختلف بسیار مهم است ولی متاسفانه امروز به بهانه های مختلف و توطئه های دشمن این وحدت و همدلی از بین می رود.
 
وی با بیان اینکه وحدت باید همیشگی و جاودان باشد، یادآور شد: نباید وحدت تنها مربوط به یک دوره و زمان خاصی که دشمن به دنبال توطئه است وجود داشته باشد، وحدت باید همیشگی باشد و مسلمانان با حرکت در مسیر آموزه های دینی خود برای حفظ و حراست از جامعه اسلامی وحدت و همدلی خود را حفظ کنند.
 
استاد دانشگاه و مدرس علوم دینی اهل سنت در بخش دیگری از سخنان خود حرکت در مسیر رهنمودهای رهبر را در کشور مورد تاکید قرار داد و افزود: امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی محور اصلی در کشور است و همه ما چه شیعه و چه سنی باید در مسیر این محور حرکت کنیم.
 
وی با بیان اینکه به صراحت در روایت های بزرگان اهل سنت بر اطاعت از ولی امر تاکید شده است، عنوان کرد: امروز کسانی که ندای تفرقه سر می دهند بدانند که آنها فهم درستی از آموزه های دینی ندارند چرا که بزرگان اهل سنت همواره نه تنها بر وحدت در جامعه تاکید داشته اند که بر اطلاعت از ولی امر نیز سفارش کرده اند.
 
کریمی به بخش های از سخنان مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی در سفر تاریخی به استان کردستان اشاره کرد و اظهار داشت: زمانی که مقام معظم رهبری در سفر به کردستان به صراحت اعلام می کنند که خط قرمز نظام اسلامی مقدسات شیعه و سنی است دیگر ما نباید بهانه برای دشمن ایجاد کرده و وحدت در کشور را خدشه دار کنیم.
 
وی ضمن انتقاد از اینکه متولیان حوزه فرهنگ توانایی تبیین رهنمودهای مقام معظم رهبری در استان کردستان را نداشتند، بیان کرد: انتظار می رود که همه دست به دست داده و در راستای تبیین این رهنمودها تلاش و کوشش جدی تری داشته باشیم.
 
در جریان برگزاری این نشست که با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار کردستان و معاونین وی، شماری از مدیران، نخبگان حوزه های مختلف و اساتید دانشگاه ها برگزار شد چندین نفر در حوزه های مختلف صنعت، معدن، کشاورزی و بانوان به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

شناسه خبر : 4383

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =