مدیرعامل آبفار کردستان مطرح کرد: وجود 17 پروژه نیمه‌تمام آبرسانی روستایی در کردستان

مدیرعامل آبفار کردستان از وجود 17 پروژه نیمه‌تمام آبرسانی روستایی در کردستان خبر داد و اتمام آنها را نیازمند 18 میلیارد تومان اعتبار دانست.
 

 
به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، رحمان رحیمی یکشنبه‌شب در جلسه شورای برنامه‌ریزی کردستان که با حضور اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در سالن دولت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: ایجاد تأسیسات فاضلاب برای روستاهای بالادست سدهای استان جزو مصوبات سفر اول دولت گذشته است که تاکنون اجرایی نشده است.
وی از نمایندگان مجلس خواست تا نسبت به ایجاد یک ردیف اعتباری مستقل برای این پروژه اهتمام ورزند.
رحیمی در ادامه به وجود 17 پروژه نیمه‌تمام آبرسانی روستایی در استان کردستان اشاره کرد و گفت: برای اتمام این پروژه‌ها اعتباری بالغ بر 18 میلیارد تومان نیاز است که شاخص بهره‌مندی در این بخش را 5 درصد ارتقا می‌بخشد.
مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان کردستان خاطرنشان کرد: سهم اعتبارات در بخش فاضلاب بسیار ناچیز است که می‌طلبد در بحث اختصاص اعتبارات به روستاهای استان نگاه ویژه‌تری شود.
وی افزود: در حال حاضر 35 روستای استان آبرسانی سیار انجام می‌شود که این زیبنده نظام اسلامی نیست.
رحیمی تصریح کرد: در صورتی که 47 میلیارد تومان به این مهم در کردستان اختصاص دهند، آن روستاها تحت پوشش آبفار قرار می‌گیرند.
مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان کردستان افزود: برای رسیدن به شاخص‌های برنامه پنجم توسعه در بخش آب 95 میلیارد تومان و در بخش فاضلاب هم 33 میلیارد تومان اعتبار نیاز استان کردستان است.
مدیرعامل آب و فاضلاب شهری کردستان نیز در این جلسه از 10 پروژه نیمه‌تمام فاضلاب شهری در استان خبر داد و گفت: 7 مورد از این پروژه‌ها بالای 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.
علیرضا تخت‌شاهی خاطرنشان کرد: بیشتر پروژه‌های استان کوتاه‌مدت و برای گذر از مرحله بحران است که اگر اهتمام ویژه‌ای به این بخش شود به وضعیت مطلوب در بخش آب شهری خواهیم رسید.
 
 
 

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *