مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کردستان خبر داد: 9500 مسافر در راه مانده در کردستان اسکان داده شدند

مدیرعامل هلال احمر استان کردستان از امدادرسانی به 14 هزار و 450 نفر در جاده‌های استان در سال‌جاری خبر داد و گفت: بیش از 9 هزار و 500 نفر نیز اسکان داده شده‌اند.

حسن خدابنده‌لو اظهار کرد: در مجموع 309 مورد حادثه از ابتدای سال‌جاری در استان ثبت شده است.
به گفته وی، کل حادثه‌دیدگان استان تا قبل از 14 آذر ماه امسال 14 هزار و 450 نفر شامل گرفتارشدگان در آتش‌سوزی، برف و کولاک، تصادفات و غیره بوده است.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کردستان خاطرنشان کرد: 146 نفر از این تعداد به صورت سرپایی خدمات‌رسانی شده و 9 هزار و 500 نفر نیز اسکان داده شده‌اند.
وی از توزیع 6 هزار بسته غذایی در بین مسافران در راه‌مانده در استان خبر داد و بیان کرد: در عملیات امدادگرانه اخیر که به دلیل بارش برف و کولاک در سطح جاده‌ها، 27 مورد امدادرسانی شامل 17 مورد نجات از کولاک، 9 مورد امدادگری به حادثه دیدگان تصادفات و یک‌ مورد امدادرسانی در بحث ریزش زمین در شهرستان سروآباد انجام شده است.
به گفته وی، در مجموع در از 14 تا 24 آذرماه جاری به بیش از 5 هزار و 886 نفر خدمات امدادی توسط تیم‌های امداد هلال احمر ارائه شده است.
وی تصریح کرد: یک‌هزار و 840 مورد نیز اسکان مسافرین در راه مانده در پایگاه‌های هلال احمر جاده‌ای در شهرستان‌های مختلف صورت گرفته است.
وی افزود:  2هزار و 200 بسته غذایی نیز بین این مسافران و در راه‌ماندگان جاده‌ای توزیع شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کردستان با بیان اینکه 51 تیم، 15 دستگاه انبولانس و ست نجات و 500 نفر امدادگر آموزش دیده در طرح زمستانه امسال در سطح جاده‌های استان فعالیت می‌کنند، اضافه کرد: در حال حاضر 11 پایگاه ثابت و 10 پایگاه سیار امداد و نجات هلال احمر در سطح جاده‌های استان فعال هستند.
وی خاطرنشان کرد: یک پایگاه امداد و نجات کوهستانی نیز در کوهستان آبیدر سنندج به صورت شبانه روزی در روزهای پنجشنبه و جمعه فعال و به مردم خدمات ارائه می‌کند.
وی افزود:‌ براساس پیش‌بینی‌های انجام شده در مجموع یک‌هزار و 800 دستگاه روز آمبولانس، 990 دستگاه ست امداد و نجات و 5 هزار نفر روز امدادگر در طرح زمستانه امسال فعالیت می‌کنند.
راه‌اندازی 217 خانه داوطلب روستایی
وی از راه‌اندازی 217 خانه داوطلب در روستاهای استان طی سال‌جاری تاکنون خبر داد و بیان کرد: این خانه‌های داوطلب به منظور عضوگیری و ارائه آموزش‌های لازم امدادگری به روستائیان راه‌اندازی می‌شود.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کردستان خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری هلال‌ احمر استان با وجود سنگینی و طولانی بودن کار راه‌اندازی خانه‌های داوطلب در تمامی روستاهای استان است.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در 25 واحد دانشگاه استان کانون‌های دانشجویی داوطلبان هلال احمر فعال است، تصریح کرد: کانون‌ غنچه‌های هلال، کانون دانش‌آموزی، کانون دانشجویی و خانه‌های داوطلب به صورت فعال در سراسر استان راه‌اندازی و فعالیت می‌کنند.
کسب 2 مقام در رقابت‌های مهر
وی از کسب دو عنوان برتر کشوری امدادگر هلال احمر استان در رقابت‌های مهر خبر داد و گفت: در مسابقاتی که در اوایل آذر ماه امسال برگزار شد امدادگران استان موفق به کسب دو مقام سوم در دو رشته این دوره مسابقات شدند.
به گفته وی، در ازن دوره مسابقات که به صورت شهرستانی، استانی، منطقه‌ای و کشوری برگزاری می‌شود در مجموع 2 هزار و 500 نفر از امدادگران استان شرکت کرده‌اند.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *