مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری سنندج خبر داد: ۳۰۰ دستگاه تاکسی فرسوده در سنندج نوسازی می شود

سنندج-مدیر عامل سازمان تاکسی رانی شهرداری سنندج گفت : از ۸۰۰ دستگاه تاکسی فرسوده در سطح شهر ۵۰۰ دستگاه نوسازی شد و ۳۰۰ دستگاه دیگر هم بعد ازطی مراحل اداری نوسازی می شوند.

عرفان فتحی امروز سه شنبه در جمع تعدادی از خبرنگاران استان در سنندج گفت: ناوگان حمل و نقل عمومی به ویژه تاکسی در زندگی روزمره شهروندان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
وی  بیان کرد:  در حال حاضر۳۰۹۰ دستگاه تاکسی در سطح شهر آماده خدمت رسانی به شهروندان سنندجی بوده که از این تعداد هزار و ۵۰۴ دستگاه گردشی و هزار و ۵۸۶ دستگاه نیز مسیری است.
وی عنوان کرد : عمر مفید کار تاکسی در سطح شهر ۱۵ سال است و تاکسی های که بیش از ۱۵ سال کار کرده باشند جزء خودروهای فرسوده محسوب می شوند.
فتحی با اشاره به اینکه در راستای نوسازی  ناوگان تاکسیرانی  طرح ثبت نام  از رانندگان تاکسی همزمان با سراسر کشور در سال ۹۴ انجام شد،بیان کرد: بر اساس بررسی های به عمل آمده ۸۰۰ دستگاه تاکسی در شهر سنندج بیش از ۱۵ سال کار کرده  و جزء ناوگان فرسوده تاکسیرانی محسوب می شند که تمامی این تاکسی ها  در طرح نوسازی  ثبت نام نمودند.
وی از نوسازی ۷۰ درصدی ناوگان تاکسیرانی سنندج خبر داد و گفت: از ۸۰۰ دستگاه تاکسی  فرسوده ۵۰۰ دستگاه نوسازی و تبدیل به احسن شده اند و ۳۰۰ دستگاه باقیمانده نیز پس از انجام مراحل اداری نوسازی خواهند شد.
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری سنندج افزود: نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری به ویژه تاکسی می تواند نقش مهمی در راستای رفاه حال شهروندان و حفظ محیط زیست و جلوگیری از آلوگی هوا و کاهش آلایندگی ایفا کند.
فتحی در خصوص ثبت نام کارت سوخت خودروهای دیزل درون شهری هم گفت : از زمان اجرای طرح ثبت نام تاکنون مشخصات ۵۰۰ خودرودر سامانه سوخت درج شده است و سهمیه سوخت برای این ماشین ها صادر شده است.  وی عنوان کرد:  در راستای کاهش سهمیه سوخت مالکان خودروهای دیزل باری درون شهری هرچه سریعتر نسبت به   ثبت نام  خودروهای خود اقدام نمایند.

شناسهٔ خبر: 3979893 – سه‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ – ۱۰:۲۵

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *