خانه / اجتماعی / مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان: ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای بهره‌برداری سدهای کردستان نیاز است

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان: ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای بهره‌برداری سدهای کردستان نیاز است

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان گفت: برای بهره‌برداری از سدها و شبکه‌های پایاب اراضی استان ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
 

  
 
        
اقبال شانظری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: این میزان اعتبار در صورت تامین در راستای اجرای پروژه ساخت سدها و شبکه‌های آبیاری و زهکشی پایاب سیازاخ، گاران، زیویه، چراغ‌ویس، عباس‌آباد، امیرآباد و رمشت و شبکه‌های پایاب سورال، سنگ سیاه، خورخوره، بخشی از شبکه گاوشان(فرعی) و زریوار (فرعی) هزینه خواهد شد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۷ سد و ۱۲ شبکه پایاب اراضی با کارفرمایی شرکت آب منطقه‌ای کردستان در این استان در دست احداث است، بیان کرد: بهره‌برداری این سدها نقش مهمی در توسعه بیش از پیش استان خواهد داشت.
وی از سد سیازاخ به عنوان یکی از سدهای در دست اجرای این استان نام برد و گفت: عملیات ساخت این سد از سال ۱۳۸۲ آغاز شده و تاکنون ۷۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی برای آن هزینه شده است.
به گفته وی، عملیات احداث این سد به دلیل کمبود اعتبار تقریباً متوقف شده است و در حال حاضر بر اساس برآوردهای صورت گرفته برای تکمیل عملیات اجرایی آن ۵۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کردستان در پایان با بیان اینکه در سال گذشته ۷۰ میلیارد ریال برای اجرای سد سیازاخ دیواندره اختصاص داده شد، بیان داشت: تاکنون ۴۵ درصد اعتبار تخصیص‌یافته وصول شده است و امیدواریم تا پایان سال مالی، کل اعتبارات تخصیصی وصول شود.
 
 

شناسه خبر : 9245

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =