مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان: 700 میلیارد تومان اعتبار برای بهره‌برداری سدهای کردستان نیاز است

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان گفت: برای بهره‌برداری از سدها و شبکه‌های پایاب اراضی استان 700 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
 

  
 
        
اقبال شانظری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: این میزان اعتبار در صورت تامین در راستای اجرای پروژه ساخت سدها و شبکه‌های آبیاری و زهکشی پایاب سیازاخ، گاران، زیویه، چراغ‌ویس، عباس‌آباد، امیرآباد و رمشت و شبکه‌های پایاب سورال، سنگ سیاه، خورخوره، بخشی از شبکه گاوشان(فرعی) و زریوار (فرعی) هزینه خواهد شد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر 7 سد و 12 شبکه پایاب اراضی با کارفرمایی شرکت آب منطقه‌ای کردستان در این استان در دست احداث است، بیان کرد: بهره‌برداری این سدها نقش مهمی در توسعه بیش از پیش استان خواهد داشت.
وی از سد سیازاخ به عنوان یکی از سدهای در دست اجرای این استان نام برد و گفت: عملیات ساخت این سد از سال 1382 آغاز شده و تاکنون 700 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی برای آن هزینه شده است.
به گفته وی، عملیات احداث این سد به دلیل کمبود اعتبار تقریباً متوقف شده است و در حال حاضر بر اساس برآوردهای صورت گرفته برای تکمیل عملیات اجرایی آن 55 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کردستان در پایان با بیان اینکه در سال گذشته 70 میلیارد ریال برای اجرای سد سیازاخ دیواندره اختصاص داده شد، بیان داشت: تاکنون 45 درصد اعتبار تخصیص‌یافته وصول شده است و امیدواریم تا پایان سال مالی، کل اعتبارات تخصیصی وصول شود.
 
 

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *