مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان خبر داد مجهز شدن 15 مدرسه کردستان به نیروگاه خورشیدی

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان از ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی در سال 93 خبر داد و گفت: 15 مدرسه سطح استان به نیروگاه برق و خورشیدی با قدرت 5 کیلو وات مجهز می‌شوند.
 

 
محمدمصطفی نجفیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار داشت: کل تأسیسات پروژه‌های مسکن مهر دهگلان و قروه برق‌رسانی شده‌اند.
وی با بیان اینکه 10 هزار واحد مسکن مهر در سطح استان از نعمت برق برخوردارند افزود: در صورت مراجعه تعاونی‌ها برای خرید انشعاب اداره برق نیز آماده واگذاری آن‌ها است.
به گفته وی نیروگاه‌های موجود نه تنها استان را از لحاظ تامین برق بی‌نیاز کرده‌اند بلکه زمینه را برای  تبادل انرژی برق با استان‌های مجاور و کشورهای همسایه فراهم کرده‌اند.
نجفیان با بیان اینکه سعی داریم در سال 93 رسالت‌های خود را بیشتر در راستای توسعه، اصلاح و بهینه‌سازی شبکه برق پیش ببریم، گفت: توسعه انرژی‌های تجدید پذیر از اهداف بارز اداره برق استان در سال جاری است.
وی از ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی در سال 93 خبر داد و گفت: در سال جاری 15 مدرسه سطح استان به نیروگاه برق و خورشیدی با قدرت پنج کیلو وات مجهز می‌شوند.
به گفته مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان، 100 درصد جمعیت شهری و روستایی استان زیرپوشش شبکه برق رسانی قرار دارند.
وی خاطرنشان کرد: در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی در راستای  محرومیت‌زدایی به سرعت شهرهای کوچک و روستاهای استان از نعمت برق برخوردار شدند و صنعت برق در این سال‌ها پیشرفت چشمگیری داشته است.
نجفیان با بیان اینکه در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی در راستای  محرومیت‌زدایی به سرعت شهرهای کوچک و روستاهای استان از نعمت برق برخوردار شدند، بیان داشت: صنعت برق در این سال‌ها پیشرفت چشمگیری داشته است.
وی به جایگاه مناسب کردستان در بحث برق‌رسانی به روستاها در کشور اشاره کرد و گفت: تمامی روستاهای سطح استان حتی در مسیرهای صعب العبور نیز دارای شبکه برق هستند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان در پایان اذعان کرد: تحقق شعار امسال نیازمند عزم ملی و مدیریت جهادی بوده و برنامه‌ریزی شرکت برق در راستای تحقق این رسالت‌ها است.
 

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *