خانه / سیاسی / مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور: ۲۲۰میلیاردتومان برای احداث ۱۵۵کیلومتر بزرگراه درکردستان هزینه شد

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور: ۲۲۰میلیاردتومان برای احداث ۱۵۵کیلومتر بزرگراه درکردستان هزینه شد

سنندج- مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور عنوان کرد: تاکنون برای احداث ۱۵۵ کیلومتر بزرگراه در کردستان ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

خیرالله خادمی امروز شنبه در مراسم افتتاحیه سه طرح راه و شهرسازی کردستان که با حضور رییس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس انجام شد، گفت: طول بزرگراه های کردستان از ۱۰۵ کیلومتر به ۲۶۰ کیلومتر در دولت یازدهم افزایش یافته که در این رابطه ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده  است.
وی عنوان کرد: تاکنون ۸۰۰ کیلومتر راه اصلی و بزرگراهی و راه روستایی با میزان اعتبار هزینه شده ۵۱۰ میلیارد تومان در این استان به بهره برداری رسیده است.
وی بیان کرد: در طی دو سال اخیر کریدور بزرگراهی در غرب کشور از شمال به جنوب تعریف شده که ۳۲۰ کیلومتر از کریدور شماره ۱۰ در استان کردستان واقع شده و عملیات اجرایی آن هم آغاز شده است و سرمایه گذاران خارجی هم برای سرمایه گذاری در این زمینه اظهار تمایل کردند.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور ادامه داد: تاکنون ۸۰ کیلومتر از کریدور شماره ۱۰ در استان مورد بهره برداری قرار گرفته است.
خادمی به وضعیت راه آهن تهران- همدان- سنندج اشاره و بیان کرد: از ۴۱۹ کیلومتر ریل گذاری ۲۶۸ کیلومتر آن انجام شده که تا  ۴۰ روزآینده مورد بهره برداری قرار می گیرد.
وی اضافه کرد: ۱۵۱ کیلومتر باقی مانده هم زیرسازی آن ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که بعد ازاتمام آن، ریل گذاری در مسیر سنندج هم آغاز می شود.
وی با اشاره به اینکه سه پروژه راه و شهرسازی امروز در کردستان به بهره برداری می رسد، بیان کرد: این طرح ها شامل تکمیل ۱۸.۵ کیلومتر از قطعات پنج و ۶ کریدور بزرگراه شمال – جنوب (سنندج-دیواندره)، ۳۰ کیلومتر راه روستایی و یک هزار و ۱۷۰ واحد مسکن مهر است.
خادمی عنوان کرد: قطعات پنج و ۶ بزرگراه کریدور شمال به جنوب با اعتبار ۳۵۰ میلیارد ریال اعتبار، راه های روستایی با ۱۲۲ میلیارد ریال اعتبار و واحدهای مسکونی مسکن مهر نیز ۶۵۰ میلیارد ریال اعتبار احداث و تکمیل شدند.
وی اظهارداشت:، عملیات احداث راه بیجار زنجان، باند دوم گردنه صلوات آباد و راه کامیاران به سروآباد با ۷۶۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده در این سفر ریاست جمهوری آغاز می شود.

شناسهٔ خبر: ۳۹۳۸۹۰۶ – شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶ – ۱۸:۲۷

شناسه خبر : 11995

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + سه =