مدیرعامل شرکت گاز کردستان: هزینه گازرسانی به مجتمع روستایی ژیواربالغ بر ۴۶ میلیاردریال است

سنندج- مدیرعامل شرکت گاز کردستان هزینه اجرای پروژه گاز رسانی به مجتمع روستایی ژیوار شامل روستاهای بلبر، سلین و ژیوار در منطقه اورامانات را بالغ بر ۴۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال ذکرکرد.

ظهر امروز به مناسبت بعثت پیامبر گرامی اسلام (ص) با حضور  فرمانده سپاه بیت المقدس استان، فرماندار شهرستان سروآباد، رئیس امورHSE  شرکت ملی گاز ایران و مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان و جمعی از مسئولان محلی و اهالی روستا طی مراسمی کلنگ زنی شروع عملیات اجرایی پروژه گازرسانی به مجتمع روستایی ژیوار انجام شد.
مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان در این مراسم با بیان اینکه گازرسانی به مجتمع روستایی منطقه اورامان نشان از عزم ملی و اراده راسخ همکاران شرکت گاز استان در گازرسانی به صعب العبورترین نقاط استان و کشور است، گفت: در مسیر گازرسانی به این روستاها که یک نقطه گردشگردی و توریستی محسوب می‌شود شرکت گاز مشقات و سختی‌های زیادی را پشت سر خواهد گذاشت و می‌توان گفت این ثبت رکورد ملی برای گازرسانی به مناطق بکر، کوهستانی و سخت خواهد بود.
احمد فعله گری با اشاره به بافت سنتی روستا های مسیر و غیر استانداردبودن معابر عبور برای گازرسانی به آن، عنوان کرد: این هنر شرکت گاز استان کردستان  است که در چنین روستاهایی با خانه‌هایی ساخته شده از سنگچین و دارای معابر عبور تنگ و باریک پروژه های گازرسانی را با رعایت استانداردهای خاص خود به اتمام برساند.
وی هزینه اجرای پروژه گاز رسانی به مجتمع روستایی مذکور شامل روستاهای بلبر، سلین و ژیوار در منطقه اورامانات را  بالغ بر ۴۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال ذکرکرد وافزود: هزینه اجرای پروژه که شامل هزینه کالا و اجراء بوده از محل منابع داخلی شرکت ملی گاز ایران تامین شده  که سرانه انشعاب برای هر خانوار بیش از  ۶ میلیون تومان است.
مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان بیان کرد: تعداد ۷۵۹ خانوار با جمعیت  بالغ بر ۲ هزار و ۸۵۰ نفر تحت پوشش گاز طبیعی قرار می گیرند.
وی اظهارداشت : محتمع روستایی ژیوار شامل روستاهای بلبر، ژیوار و سلین بوده که پیش بینی می شود تعداد ۷۵۹ انشعاب در این ۳ روستا نصب شود.
فعله گری اضافه کرد: برای گازرسانی به مجتمع مذکور  میزان ۱۸ هزار و ۶۰۰  متر شبکه توزیع با  لوله پلی اتیلین در اقطار و سایزهای  مختلف اجراء   شد.
گفتنی است، در حال حاضر تعداد یک هزار و ۳۵ روستای استان کردستان از نعمت گاز طبیعی برخوردار است که پیش بینی می شود تا پایان سال جاری به ۱ هزار و ۱۵۰ روستا ارتقاء یابد
شناسهٔ خبر: 3961925 – سه‌شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ – ۲۱:۲۲

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *