خانه / فرهنگی / مدیرموسسه فرهنگی، رسانه ای افق کردستان: جشنواره استانی عکس‌ آسیب‌های اجتماعی در سنندج برگزارمی شود

مدیرموسسه فرهنگی، رسانه ای افق کردستان: جشنواره استانی عکس‌ آسیب‌های اجتماعی در سنندج برگزارمی شود

سنندج- مدیر موسسه فرهنگی و رسانه ای افق کردستان از برگزاری نخستین جشنواره استانی عکس آسیب های اجتماعی با عنوان «ژیله‌مۆ» در سنندج خبرداد.

یاسین شریعتی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه این جشنواره با همکاری معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان کردستان برگزار می شود، گفت: شرکت در این جشنواره برای عموم آزاد است و محدودیت سنی هم ندارد.
وی به موضوعات آثارارسالی به این جشنواره اشاره کرد و اظهارداشت: کودکان کار، تکدی گری، ترافیک، اعتیاد از موضوعات این جشنواره است که علاقمندان می توانند در این حوزه ها آثار خود را دبیرخانه این جشنواره واقع در اداره کل ورزش و جوانان استان ارسال کنند.
وی با بیان اینکه بخش ویژه این جشنواره هم شامل حاشیه نشینی و سکونت‌گاه های غیررسمی است، بیان کرد: از جمله شرایط شرکت در این جشنواره این است که  آثار آنالوگ بایستی پس از اسکن، مطابق با کیفیت عکس های دیجیتال ارسال شود.
مدیرموسسه فرهنگی، رسانه ای افق کردستان ادامه داد: هر شرکت کننده می تواند حداکثر تا پنج عکس (تک عکس) و یک مجموعه عکس (۷ عکس) به دبیرخانه ارسال این جشنواره ارسال کند.
شریعتی با اشاره به اینکه حجم فایل ارسالی بایستی کمتر از ۲ مگابایت با پسوند JPG و با مود RGB باشد، اضافه کرد: عکس‌های ارسالی باید با رعایت ابعاد استاندارد (ضلع بزرگ ۱۵۰۰ pixel ) ارسال شوند.
وی اظهارداشت: فایل‌ها به نام خود عکاس نامگذاری شود، مانند  Ali Ahmadi۰۱ و فایل اصلی عکس هم باید نزد صاحب عکس موجود باشد، پس از راهیابی آثار، لازم است عکاس فایل اصلی عکس را به دبیرخانه تحویل دهد. وی به دیگر شرایط آثار ارسالی به این جشنواره اشاره کرد و افزود:  از هرگونه ویرایش عکس که اصالت آنرا تحت تاثیر قرار دهد، خودداری شود و فقط ویرایش عکس‌ها در حد اصلاح رنگ و نور مجاز است.
مدیرموسسه فرهنگی، رسانه ای افق کردستان عنوان کرد: عکس های ارسالی، نباید دارای امضا عکاس، پاسپارتو، قاب، تاریخ، واتر مارک، لوگو یا هرگونه نشانه های تصویری دیگری باشند.
شریعتی اظهارداشت: شرکت کنندگان  می توانند آثار خود  را در قالب فایل از طریق ایمیل Zhilamo۱۳۹۵@Gmail.com همراه با مشخصات فردی به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
وی آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره را ۲۵ اسفندماه امسال ذکر کرد و گفت: آثار انتخاب شده در قالب نمایشگاهی در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت
شناسهٔ خبر: ۳۹۱۶۴۴۵ – شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ – ۱۲:۴۱

شناسه خبر : 10189

این خبر رو هم ببینید

روستاهای اورامان؛ نقوش اصیل ایرانی در دامان طبیعت / نصرت اله سپهر

“هر کدام از روستاهای توریستی و تاریخی هورامان آداب، رسوم و فرهنگ کهن، اصیل و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − نوزده =