خانه / فرهنگی / مدیرکل آموزش و پرورش کردستان خبرداد: رقابت ۲۲۷ نفر در سیزدهمین مسابقات علمی و عملی هنرستان های کشور

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان خبرداد: رقابت ۲۲۷ نفر در سیزدهمین مسابقات علمی و عملی هنرستان های کشور

سنندج- مدیرکل آموزش و پرورش کردستان از رقابت ۲۲۷ نفر از دانش آموزان سراسرکشور در مسابقات علمی وعملی هنرستان های فنی و حرفه ای و کشاورزی در کردستان خبرداد.

به گزارش خبرنگار مهر، رشیدقربانی امروز دوشنبه در نشست خبری که به مناسبت آغاز سیزدهمین مسابقات علمی و عملی هنرستان های فنی و حرفه ای و کشاورزی کشور در سنندج برگزار شد، گفت: کردستان میزبان این دوره از مسابقات علمی عملی هنرستان های فنی و حرفه ای و کشاورزی استان های مختلف کشور که از ۲۰ تا ۲۲ به طول می انجامد، است.
وی با اشاره به اینکه مسابقات علمی و عملی هنرستان های فنی و حرفه  ای و کشاورزی در سه مرحله هنرستانی، استانی و کشوری برگزار می شود، عنوان کرد: در این مراحل از هررشته ۶ نفر به عنوان برگزیده نهایی به مرحله کشوری معرفی شدند.
وی با بیان اینکه در مرحله کشوری راه یافتگان در ۳۴ رشته و در ۱۴ حوزه آزمونی  باهم رقابت می کنند، اظهارداشت: تنها دو حوزه آزمونی در شهرستان قروه و مابقی در سنندج واقع شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان به اهداف برگزاری این مسابقات اشاره کرد و گفت: فراهم کردن زمینه رشد، استعداد وخلاقیت و ابتکار دانش آموزان هنرستانی، ایجاد انگیزه حرفه ای در دانش آموزان و تعالی و توسعه رشته های فنی و حرفه ای از اهداف برگزاری این مسابقات است.
قربانی با اعلام اینکه در این دوره از مسابقات ۱۴۲ پسر و ۸۵ دختر در ۳۴ رشته با هم رقابت می کنند، افزود: مسئولان و مدیرانی از وزارت خانه های آموزش و پرورش و جهاد کشاورزی و همچنین سازمان فنی و حرفه ای هم در مراسم اختتامیه این مسابقات شرکت می کنند.
وی با بیان اینکه اشاعه رشته های فنی و حرفه ای در توسعه اشتغال در آینده کشور بسیار تاثیرگذار است، بیان کرد: تاکنون چندین مرتبه در طول سال گذشته موضوع رشته های فنی و حرفه ای در جلسات شورای آموزش وپرورش استان و همچنین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان مطرح شده و بر ایجاد رشته های متناسب با بازار استان تاکید شده است.
وی اضافه کرد: در کمیته های برنامه ریزی شهرستان های استان مصوب شده اعتباری برای ایجاد رشته های جدید متناسب با بازار کار اختصاص دهند.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کردستان هم در این نشست گفت: از میان ۷ استان کشور که برای میزبانی این دوره از مسابقات اعلام آمادگی کردند کردستان به دلیل پتانسیل ها و توانمندی هایی که در ارتباط با فنی و حرفه ای داشت، انتخاب شد.
مهدی نامدار با بیان اینکه از پنج ماه قبل استارت اقدامات و کارهای مربوط به برگزاری این دوره از مسابقات در استان زده شد اظهارداشت: ۱۳ کمیته برای اجرای مسابقات به نحو احسن در استان تشکیل و امکانات و تجهیزات لازم در این رابطه مهیا شد.

شناسهٔ خبر: ۳۶۲۰۵۴۹ – دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ – ۱۵:۰۱
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 4161

این خبر رو هم ببینید

سفارش روایات مبنی برحرمت قتال با مسلمانان، در صحیح بخاری

صحیح بخاری روایتی را نقل می کند که بین محدثین مشهور است. در این روایت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =