خانه / اجتماعی / مدیرکل امور بانوان استانداری کردستان خبر داد/ افزایش اعتیاد زنان در کردستان نگران کننده است

مدیرکل امور بانوان استانداری کردستان خبر داد/ افزایش اعتیاد زنان در کردستان نگران کننده است

لیلا آژیر با اشاره به افزایش آمار اعتیاد زنان در کردستان، گفت: این افزایش نگران کننده بوده و نیاز به آگاهی بخشی موثر دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، لیلا آژیر در جلسه کمیته تخصصی بررسی راهکارهای موقعیت موجود در ارتباط با اعتیاد، اظهار کرد: آسیب‌های اجتماعی حوزه زنان به شدت رو به افزایش است و با توجه به اینکه آسیب حوزه زنان، بنیان خانواده ها را از بین برده و ضربه های جبران ناپذیری بر خانواده ها وارد می کند، نیازمند بررسی جدی و ارائه راهکار است.
وی افزود: یکی از آسیب‌هایی که امروزه بنیاد خانواده‌ها را هدف قرار داده، اعتیاد است که متاسفانه در جامعه ما به شدت در حال افزایش است.
مدیرکل امور بانوان استانداری کردستان ادامه داد: این امر نه تنها زندگی زنان را تحت تاثیر قرار داده بلکه خانواده ها را نیز به ورطه نابودی می کشاند و در نهایت جامعه را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.
وی عنوان کرد: بر اساس بررسی های صورت گرفته اعتیاد زنان افزایش دو برابری داشته که موجب ایجاد حساسیت ویژه در وزارت کشور شده و نیازمند بررسی و برخورد جدی است.
آژیر تصریح کرد: متاسفانه درصد آگاهی زنان از آسیب های گرایش به اعتیاد و خطرات ناشی از آن بسیار در سطح پایینی بوده و این امر عامل افزایش گرایش زنان به اعتیاد در کردستان است که وضعیت نگران کننده ای دارد.
وی ذکر کرد: دلیل عمده افزایش اعتیاد در زنان، مصرف داروهای لاغری و تناسب اندام است که بیشتر به دلیل ناآگاهی صورت می گیرد.
مدیرکل امور بانوان استانداری کردستان مهمترین اقدام در این زمینه را تلاش برای پیشگیری از گرایش به اعتیاد ذکر کرد و افزود: با توجه به افزایش اعتیاد در زنان و به ویژه زنان روستایی، آگاهی بخشی از طریق برگزاری دوره های اموزشی برای اقشار مختلف زنان می تواند راهکاری مناسب برای پیشگیر از اعتیاد باشد.
وی در پایان با اشاره به اینکه رسانه های جمعی فرصتی برای اگاه سازی زنان در رابطه با اعتیاد است، یادآور شد: صدا و سیمای مرکز کردستان باید برنامه هایی را برای آگاه سازی زنان جهت جلوگیری از افزایش این آسیب اجتماعی در نظر بگیرند.

شناسه خبر : 7217

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 8 =