خانه / اجتماعی /   مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کردستان مطرح کرد اجرای طرح هادی در ۴۵۰ روستای کردستان/تهیه طرح برای ۱۲۶۰ روستا

  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کردستان مطرح کرد اجرای طرح هادی در ۴۵۰ روستای کردستان/تهیه طرح برای ۱۲۶۰ روستا

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان از تهیه طرح هادی برای یک‌هزار و ۲۶۰ روستا و اجرای طرح در ۴۵۰ روستای استان خبر داد.
 

 
به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، رضا قادری ظهر امروز در مصاحبه با خبرنگاران در سنندج اظهار داشت: تهیه و اجرای طرح هادی در روستاها، واگذاری زمین روستایی و صدور سند ماکیت و ارائه خدمات فنی و مهندسی را از وظایف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در بخش عمران روستایی عنوان کرد.
وی اضافه کرد: از یک‌هزار و ۷۰۳ روستای استان کردستان برای هزار و ۲۶۰ روستا معادل ۹۳ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان، طرح هادی تهیه شده است که در سال گذشته نیز ۵۰ روستا صاحب طرح هادی شده‌اند.
به گفته مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان، شاخص کشوری در بخش تهیه طرح هادی روستاهای بالای ۲۰ خانوار ۷۹ درصد است در صورتی که کردستان در این زمینه ۱۴ درصد جلوتر از این رقم است.
قادری خاطرنشان کرد: تا پایان برنامه پنجم توسعه، طرح هادی برای روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان کردستان تهیه می‌شود.
وی همچنین به اجرای طرح هادی در روستاهای استان اشاره کرد و از اجرای این طرح در ۴۵۰ روستای استان از یک‌هزار و ۴۲۰ روستای بالای ۲۰ خانوار خبر داد.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان گفت: استان در این بخش نیم درصد از میانگین کشوری عقب‌تر است که حدود ۶۰ روستا را شامل می‌شود و برای تکمیل آن ۲۴ میلیارد تومان نیاز است.
قادری یادآور شد: تا قبل از سفر رهبری به استان کردستان، شاخص استان در بخش طرح‌های هادی روستایی ۲۶ درصد بود که با اجرای مصوبات سفر معظم‌له این شاخص به ۳۳٫۵ درصد افزایش یافت.
وی همچنین به بخش دیگری از اقدامات بنیاد مسکن اشاره کرد و گفت: در بخش صدور سند مالکیت روستایی استان هم فعالیت‌های خوبی انجام شده به گونه‌ای که تاکنون برای ۷۸ هزار واحد مسکونی روستایی سند مالکیت صادر شده است.
قادری افزود: این مهم برای شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت هم آغاز شده و در سال گذشته هزار جلد سند مالکیت صادر شد.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان در پایان به واگذاری ۳ هزار و ۲۰۰ قطعه زمین برای احداث واحدهای روستایی اشاره کرد و گفت: سال گذشته ۳ هزار و ۲۰۰ فقره کارشناسی نیز از سوی کارشناسان این اداره‌کل انجام شده است.
 
  

شناسه خبر : 9309

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 15 =