خانه / اجتماعی / مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان: روحانیون ومبلغان دین اسلام رابدون هیچ خرافاتی به مردم انتقال دهند

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان: روحانیون ومبلغان دین اسلام رابدون هیچ خرافاتی به مردم انتقال دهند

سنندج – مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان گفت: مبلغان دینی و روحانیون موظف هستند دین مبین اسلام را همانگونه که در قرآن و کلام خداوند آمده است بدون هیچ خرافاتی به مردم انتقال دهند.


به گزارش خبرگزاری کردنور، حجت‌الاسلام مختار کرمی شامگاه سه شنبه در جلسه کارگروه تبلیغ که در مجتمع فرهنگی نور تبلیغات اسلامی شهرستان بیجار برگزار شد، اظهار داشت: تبلیغات اسلامی به‌عنوان نهادی فرهنگی، مذهبی و دینی وظیفه خطیری در راستای ترویج آموزه‌های دینی در جامعه برعهده دارد.

وی افزود: مبلغان دینی و روحانیون موظف هستند دین مبین اسلام را همانگونه که در قرآن و کلام خداوند آمده است بدون هیچ خرافاتی به مردم انتقال دهند.

وی همچنین به اهمیت استفاده از شیوه‌های نوین ترویج فرهنگ دینی در جامعه اشاره کرد و گفت: گفتمان جوانان امروزی تغییر یافته است لذا ما باید با تقویت باورهای دینی به دنبال شیوه نوین برای تبلیغ در کنار تقویت تبلیغ سنتی باشیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان با اشاره به در پیش بودن جشن نیمه شعبان و آغاز ماه مبارک رمضان تاکید کرد: لازم است تا در راستای ترویج برنامه‌های قرآنی و دینی در این ایام بیش از پیش بکوشیم.

حجت‌الاسلام کرمی به اهمیت توسعه و ترویج فعالیت‌های دینی و قرآنی در جامعه اشاره کرد و گفت: انجام این مهم از اهداف مهم تبلیغات اسلامی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان همچنین در سفر خود به شهرستان بیجار در جلسه علوم و معارف اسلامی صدرا حضور یافت و با اشاره به اهمیت فعالیت دبیرستان‌های صدرا گفت: دبیرستان‌های صدرا بستری مناسب برای اشاعه فرهنگ دینی در جامعه به شمار می‌روند.

حجت‌الاسلام کرمی در این جلسه که با حضور بازرسین دبیرستان‌های صدرا و حجت‌الاسلام منتشلو رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان قروه برگزار شد، اظهار داشت: مدارس صدرا بسترساز خوبی در زمینه تعلیم و تربیت است و باید از این بستر در راستای توسعه فعالیت‌های دینی و قرآنی استفاده کرد.

وی با تأکید بر ضرورت نشر و گسترش علوم و معارف قرآنی در جامعه، عنوان داشت: گسترش این علوم نقش بسزایی در مقابله با تهاجم فرهنگی غرب دارد.

حجت‌الاسلام کرمی تاکید کرد: باید از ظرفیت‌های این دبیرستان‌ها استفاده کرد و دانش‌آموزان را به سوی بهره بردن از این رشته سوق داد.

وی با اشاره به اینکه در مدارس صدرا، تربیت دینی محور برنامه‌های این مدارس است، ابراز داشت: تربیت دینی و اخلاقی دانش‌آموزان در کنار فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی و توجه به این مهم از محورهای برنامه‌های مدارس صدرا است.

شناسه خبر : 22873

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + یک =