خانه / اجتماعی / مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان: ۳۳۰۰ نفر در کردستان بیمه بیکاری دریافت می کنند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان: ۳۳۰۰ نفر در کردستان بیمه بیکاری دریافت می کنند

سنندج- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: در حال حاضر ۳ هزار و ۳۰۰ نفر دراستان مقرری بگیر بیمه بیکاری هستند.

احمد رشیدی یکشنبه شب در دیدار جمعی از کارگران و تشکلات کارگری استان با نماینده ولی فقیه در استان کردستان که به مناسبت هفته کاروکارگر انجام شد، با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان اقتصادمقاومتی، تولیدو اشتغال توسط رهبری، گفت: بی شک تحقق این شعار بدون همت و تلاش قشر کارگر امکان پذیر نخواهد بود.
وی عنوان کرد: تبیین نقش کارگران در اقتصاد مقاومتی، گفتمان سازی مناسب در فضای رسانه ای کشور، مشارکت گسترده ذی نفعان حوزه کاروکارگری و تقدیر از زحمات کارگران از جمله اهداف برگزاری برنامه های هفته کارگر است.
وی اظهارداشت: برگزاری همایش استانی گرامیداشت بسیج کارگری، برگزاری سومین همایش استانی ایمنی و بهداشت حرفه ای، برگزاری جشن کارگری، دیدار با خانواده معظم کارگران و عیادت از کارگران بستری شده از جمله برنامه های ما دراین هفته است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان با اشاره به اینکه یکی از رسالت های مسئولان را خدمت به جامعه کارگری است، گفت: از جمله آیتم های خدمات رسانی ما به کارگران بازرسی از کارگاه های تولیدی و صنعتی وخدماتی سطح استان است که در سال گذشته ۹ هزار بازرسی انجام دادیم.
رشیدی اضافه کرد: بالغ بر ۱۲ هزار نفر ساعت آموزش ایمنی کار برای کارگران و ۸ هزار نفر ساعت آموزش برای کارفرمایان در سال گذشته ارائه کردیم.
وی ادامه داد: ارائه آموزش های مذکور منجر به کاهش ۳۰۰ درصدی حوادث کار منجر به فوت در سال ۹۵ نسبت به مدت مشابه آن در سال ۹۴ شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان عنوان کرد: در حال حاضر در سطح استان ۳ هزارو ۳۰۰ نفر مقرری بگیربیمه بیکاری هستند.
وی با اشاره به وجود ۴ هزار فقره دادخواست شکایت کارگران از کارفرمایان دراستان گفت: ۳۴ درصد این میزان دادخواست در سال گذشته منجر به سازش شده است.

شناسهٔ خبر: ۳۹۶۶۴۵۹ – دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ – ۰۸:۱۹

شناسه خبر : 6279

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − هشت =