مدیرکل سابق ثبت احوال کردستان: ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار سند دارای شماره ملی در کردستان وجود دارد  

مدیرکل سابق ثبت احوال استان کردستان با اشاره به اینکه شماره ملی کلید ورود به دولت الکترونیک است گفت: در کشور ۱۲۵ میلیون سند و در استان کردستان هم ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار برگ سند دارای شماره ملی وجود دارد.
 

عبدالله خسروی‌زاده صبح امروز در آئین تودیع و معارفه مدیرکل ثبت احوال استان کردستان با اشاره به خطیر بودن وظایف سازمان ثبت احوال اظهار کرد: شناسنامه که صدور آن بر عهده سازمان ثبت احوال است، سند ایفای حقوق شهروندی بوده و به تعبیری ام‌الاسناد است و اهمیت این سند در واقع مشخص کننده اهمیت وظایف سازمان ثبت احوال است.
وی با اشاره به اینکه شماره ملی کلید ورود به دولت الکترونیک است گفت: در کشور 125 میلیون سند و در استان کردستان هم 3 میلیون و 300 هزار برگ سند دارای شماره ملی وجود دارد.
رتبه اول کردستان در آرشیو اسناد الکترونیک
مدیرکل سابق ثبت احوال استان کردستان تصریح کرد: کردستان در زمینه آرشیو الکترونیک اسناد رتبه اول کشور را دارد و این مهم با همت همه کارکنان پرتلاش ثبت احوال کردستان محقق شده است.
وی گفت: در همه 10 شهرستان استان کردستان و نیز در 2 بخش استان تجهیزات صدور کارت هوشمند ملی آماده شده و کردستان از لحاظ آمادگی برای صدور کارت ملی هوشمند از استان‌های برتر کشور است.
تعیین تکلیف اسناد راکد ثبتی در کردستان
خسروی‌زاده به برخی خدمات انجام شده در ثبت احوال کردستان در سال‌های اخیر اشاره کرد و افزود: تعیین تکلیف همه اسناد راکد ثبت احوال در 3 فاز از جمله مهم‌ترین خدمات انجام شده در ثبت احوال کردستان بوده است.
وی به وظیفه مهم ثبت احوال در برگزاری انتخابات اشاره کرد و گفت: اداره کل ثبت احوال استان کردستان به تبع سازمان ثبت احوال کشور در همه انتخابات‌های برگزار شده از سیاسی کاری پرهیز کرده و کارکنان تنها به انجام وظایف خود پرداخته‌اند.
در طول دوران خدمت اینجانب حتی یک جلد شناسنامه خارج از مقررات صادر نشده است
مدیرکل سابق ثبت احوال استان کردستان با اشاره به اینکه در همه دوران خدمتش وامدار هیچ‌کس نبوده و به وظایف خود در حد توان عمل کرده تصریح کرد: در طول 6 سال مدیریت اینجانب در ثبت احوال استان کردستان حتی یک جلد شناسنامه خارج از مقررات صادر نشده و در کنار این قانون‌گرایی همواره به همکاران توصیه شده که قانون را به نفع ارباب رجوع و در چهارچوب معین تفسیر کنند.
وی لزوم تعیین تکلیف 67 نفر از افراد پذیرفته شده در آزمون استخدامی برگزار شده در زمان دولت قبل برای خدمت در ثبت احوال را خواستار شد و گفت: طبق مقررات ورود هر یک از این افراد به مجموعه تنها در صورتی امکان‌پذیر است که 3 نفر از مجموعه خارج شوند.
مدیرکل جدید ثبت احوال استان کردستان هم در این مراسم توجه ویژه به امرو رفاهی کارکنان ثبت احوال را از مهم‌ترین برنامه‌های خود اعلام کرد و گفت: انجام این کار مستلزم تأمین اعتبارات است که از مسئولان سازمان می‌خواهیم ما را در این زمینه یاری کنند.
منبع: خبرگزاری تسنیم
 

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *