مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کردستان: پایه‌های نظام با خون شهدا استحکام یافته است

در آسمان فرهنگ و تاریخ هر ملتی ستاره‌های درخشان وجود دارد که درخشان‌ترین آنها شهدایی است که در راه حراست از میهن و ملتشان خون پاک خود را فدا کرده‌اند

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، شعبان سپهر امشب در نشست هماهنگی برگزاری یادواره و کنگره شهدای دانشجویی استان در سنندج اظهار کرد: ایثار و شهادت در جامعه اسلامی ما از ارزش والایی برخوردار است.
 
به گفته وی، در آسمان فرهنگ و تاریخ هر ملتی ستاره‌های درخشان وجود دارد که درخشان‌ترین آنها شهدایی است که در راه حراست از میهن و ملتشان خون پاک خود را فدا کرده‌اند.
 
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کردستان با بیان اینکه در نظام مقدس جمهوری اسلامی جایگاه شهدا بسیار والا و از عظمت خاصی برخوردار است، تصریح کرد: شهدا حق بزرگی بر ملت ایران دارند و تلاش در راستای زنده نگه داشتن یاد و خاطر آنها در حقیقت تلاش در جهت حفظ ارزش‌هاست.
 
سپهر تصریح کرد: برگزاری یادواره‌های شهدا و کنگره برای آنها به عنوان یک فرهنگ در جامعه ما نهادینه شده هر چند شاید برخی مغرض‌‌ها این فرهنگ ارزشی را قبول نداشته باشند.
 
وی با بیان اینکه پایه نظام اسلامی ایران با خون شهدا استحکام یافته است، اظهار کرد: عظمت و استقلال امروز ایران و بارور شدن درخت انقلاب از برکات خون پاک شهیدان است.
 
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کردستان برگزاری یادواره و کنگره برای شهدا را اقدامی ارزشمند در راستای ترویج و نهادینه کردن فرهنگ شهادت و افکار آنان دانست و بیان داشت: برگزاری کنگره برای شهدا باید در شان و جایگاه آنان باشد.
 
سپهر دخیل کردن سایر دستگاه‌های اداری و غیره در برگزاری یادواره و کنگره شهدای دانشجویی را ضروری و مورد تاکید قرار داد و گفت: باید با استفاده از تمام ظرفیت‌ها زمینه را برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر این برنامه در سطح استان و شهرستان‌ها فراهم ساخت.
 
وی تصریح کرد: قدم برداشتن در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و گرامیداشت یاد و خاطر شهدا یک تکلیف و مسئولیت الهی خارج از جایگاه‌های اداری بوده و همه ما باید در این راستا با تمام توان تلاش کنیم.
 
وی تعداد کم شهدای استان را ناشی از عدم توسعه‌یافتگی فضاهای آموزشی به ویژه مراکز عالی در این استان در قبل از انقلاب عنوان کرد و گفت: امروزه به برکت خون پاک همین شهیدان و در سایه امنیت مراکز عالی استان رونق و شمار دانشجویان افزایش قابل توجهی پیدا کرده است.
 
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کردستان افزود: نباید کیفیت برنامه‌ها را فدای کمیت‌ها کرد از این رو برنامه‌ریزی برای برگزاری یادواره‌های کیفی و در خور شان شهدای دانشجویی باید اولویت همه ما باشد.
 
سپهر در پایان با بیان اینکه همه ملت ایران بدهکار شهدا و ایثار و ازخودگذشتگی آنها هستند، خاطرنشان کرد: نباید به خاطر افزایش آمار تعداد یادواره‌ها مراسم شهدای دانشجویی را غریبانه برگزار کرد.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *