مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان: تدارک شبکه کردستان برای نوروز/توجه به فرهنگ بومی در اولویت است

سنندج – مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان به برنامه های شبکه استانی در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: شبکه کردستان با تهیه و تولید برنامه های متنوع به استقبال از سال جدید و ایام نوروز می رود.

ابوالقاسم امان الهی ظهر امروز شنبه در جمع خبرنگاران رسانه های جمعی استان کردستان در سنندج، اظهار داشت: یکی از اولویت های اصلی در شبکه استانی صدا و سیمای مرکز کردستان در ایام نوروز تهیه و تولید برنامه های متنوع و شاد است و در همین راستا نیز برنامه ریزی های خوبی صورت گرفته است.
وی ادامه داد: امسال سعی شده است که در برنامه های ویژه سال نو به دو مولفه بومی و محلی و همچنین تنوع توجه شود و در همین راستا تلاش بر این است که از تمامی ظرفیت های استان کردستان در تمامی شهرستان ها با ویژگی های بومی و محلی بهره برداری شود.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان گفت: امسال ویژه برنامه تحویل سال نو در شبکه استانی سیمای مرکز کردستان به مدت ۲۴۰ دقیقه با بخش های متنوع تهیه و پخش می شود و تلاش بر این است که بتوانیم از هنرمندان و ظرفیت های فرهنگی کردستان در این برنامه استفاده شود.
وی با اشاره به دیگر برنامه های مناسبتی در ایام نوروز در شبکه استانی سیمای مرکز کردستان، عنوان کرد: یک برنامه روتین شبانه از ابتدا تا انتهای تعطیلات نوروزی و هر شب به مدت ۱۲۰ دقیقه به صورت زنده و با آیتم های مختلف پخش می شود.
وی گفت: در این ویژه برنامه شبانه هر برنامه به یک شهرستان اختصاص پیدا کرده است و در این ویژه برنامه تمامی ظرفیت ها و مزیت شهرستان معرفی شده و در کنار آن تمامی افرادی که در حوزه های مختلف حرفی برای گفتن داشته باشند نیز دعوت می شود تا در برنامه مشارکت داشته باشند.
امان الهی از پخش مجدد سریال تلویزیونی تاقانه از شبکه استانی سیمای مرکز کردستان در ایام تعطیلات سال نو خبر داد و افزود: این سریال در ایام دهه مبارک فجر امسال نیز پخش شد و بار دیگر و با تدوینی جدید قرار است که تاقانه بار دیگر از پخش شبکه استانی سیمای مرکز کردستان پخش شود.
وی با اشاره به دیگر برنامه های شبکه استانی سیمای مرکز کردستان در ایام تعطیلات نوروز، یادآور شد: ما در حوزه خبر و اطلاع رسانی نیز در سیما سعی خواهیم کرد که ظرفیت های و استعدادهای گردشگری کردستان را معرفی کرده و در کنار این مهم اطلاعات به روز و لحظه ای را در بخش های مختلف در اختیار مردم قرار دهیم.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان اظهار داشت: در کنار سیما، صدای مرکز کردستان نیز به دلیل در دسترس بودن برنامه های ویژه و مناسبتی را در ایام تعطیلات نوروز تهیه و پخش می کند.
وی یکی از اولویت های اصلی صدای مرکز کردستان را توجه به برنامه های خبری و اطلاع رسانی عنوان کرد و افزود: رادیو به دلیل ویژگی های مختلفی که دارد در بخش های مختلف خبری خود اطلاعات به روزی را در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
وی عنوان کرد: در کنار ویژه برنامه های مناسبتی از رادیو و تلویزیون استانی کردستان، برنامه های روتین و روزمره نیز با رویکرد متناسب با ایام عید و نوروز روی آنتن می رود و سعی خواهیم کرد که فضای های با نشاط و شاد در این برنامه ها نیز داشته باشیم.
امان الهی گفت: یکی از برنامه های مستمر و منظم شبکه استانی صدا و سیمای مرکز کردستان توجه به پخش موسیقی های بومی و محلی است و سعی کرده ایم که آثار جدید تولید شده در حوزه موسیقی را برای اولین بار در ایام عید و تعطیلات نوروزی پخش کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اولویت اصلی شبکه استانی صدا و سیمای مرکز کردستان در تهیه و تولید برنامه های مختلف، افزود: اولویت اصلی ما توجه به فرهنگ بومی و محلی در کردستان است و در همین راستا در جریان تهیه و تولید تمامی برنامه ها این مولفه در اولویت اصلی قرار می گیرد.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان بیان کرد: یکی دیگر از اقدامات ویژه شبکه کردستان احیاء آئین ها و سنت های قدیمی است که به همین بهانه در ایام نوروز سعی بر این است که شماری از آئین های قدیمی و پسندیده مردم کردستان در مناسب های مختلف به ویژه ایام نوروز شناسایی و با قالبی هنرمندان برای مردم پخش شوند.
وی به سایر فعالیت های شبکه استانی صدا و سیمای مرکز کردستان اشاره کرد و افزود: در مناسبت های دینی و مذهبی نیز در ایام تعطیلات نوروزی برنامه های مناسبتی نیز از شبکه استانی صدا و سیمای مرکز کردستان تهیه و پخش می شود.
امان الهی اظهارداشت: به عنوان مثال سعی ما بر این است که در ایام تعطیلات نگاهی ویژه به انجام اردوهای راهیان نور داشته باشیم و بتوانیم تصاویری مناسب را در این ایام در خصوص راهیان نور در اختیار مخاطب قرار دهیم.
وی با اشاره به تلاش های صورت گرفته از سوی کلیه پرسنل صدا و سیمای مرکز کردستان برای ارائه برنامه های متنوع به مخاطب، بیان کرد: خوشبختانه صدا و سیمای مرکز کردستان در طول چند سال اخیر رشد قابل توجهی داشته است و در زمینه جذب مخاطب و رضایت مخاطب جزو شبکه های برتر کشور به شمار می رود.

شناسهٔ خبر: 3929560 – شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ – ۱۶:۴۳

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *