خانه / اجتماعی / مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان: مشاهیر کُرد همواره در سطح ملی و بین المللی افتخار آفرین بوده اند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان: مشاهیر کُرد همواره در سطح ملی و بین المللی افتخار آفرین بوده اند

سنندج – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان گفت: کنگره مشاهیر کُرد به منظور معرفی و شناخت بزرگان و مفاخر عرصه فرهنگ و هنر قوم کُرد برگزار می شود.


جلال قلعه شاخانی شامگاه دوشنبه در جلسه هماهنگی کنگره مشاهیر کُرد، با بیان اینکه کردستان نام آوران زیادی در عرصه های مختلف فرهنگی و هنری دارد، اظهارداشت: مفاخر و مشاهیر کُرد همواره در سطح ملی و بین المللی افتخار آفرین بوده اند و بر همین اساس مقدمات برگزاری کنگره ای در خور شان این افراد، برنامه ریزی و جلسات متعددی در همین راستا برگزار شده است.

وی با تاکید بر هر چه بهتر برگزار شده این کنگره، افزود: مسئولیت کمیته علمی کنگره به دانشگاه کردستان و مسئولیت کمیته اجرایی نیز بر عهده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان است که در همین راستا کارگروه هایی در حوزه های مختلف فعال شده اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان ادامه داد: حداقل ٢٠ نفر از مفاخر و مشاهیر کُرد در سراسر دنیا در این کنگره معرفی می شوند و ١٦ پنل تخصصی نیز طی دو روز در برگزاری کنگره مشاهیر کُرد به ارائه مقالات خواهند پرداخت.

قلعه شاخانی با بیان اینکه تلاش می کنیم از کُردشناسان مشهور جهان که خود کرد زبان نیستند نیز تجلیل به عمل آوریم، یادآور شد: با برنامه ریزی های انجام شده تلاش می شود کنگره مشاهیر کُرد فقط در شهر سنندج خلاصه نشود و برنامه های پیش بینی شده در چندین سالن در نواحی منفصل شهری سنندج و سایر شهرستان های استان اجرا شود.

وی از برگزاری نمایشگاه مفاخر و مشاهیر کُرد نیز خبرداد و بیان کرد: این نمایشگاه در جهت معرفی و بازمعرفی مفاخر و مشاهیر کُرد و توانمندی های حوزه فرهنگ و هنر استان در طول برگزاری کنگره مشاهیر کُرد، برپا می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان گفت: برای جامعه مخاطب عام نیز ویژه برنامه های در حوزه فرهنگ و هنر همراه با برگزاری کنسرت های از مفاخر این حوزه پیش بینی شده است که در طول برگزاری کنگره در سطح شهر سنندج اجرا می شود.

گفتنی است در پایان این جلسه از پوستر، فراخوان و وب سایت کنگره مشاهیر کُرد که به سه زبان فارسی، کردی و انگلیسی به آدرس http://kurdish-elites-congress.ir راه اندازی شده است، رونمایی شد.

شناسه خبر : 22480

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 4 =