خانه / فرهنگی / مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان: کردستان جزو استان های برتر در حوزه موسیقی محسوب می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان: کردستان جزو استان های برتر در حوزه موسیقی محسوب می شود

کردستان دارای پتانسیل های بالایی در زمینه موسیقی است و ظرفیت مناسبی برای توسعه این حوزه در کشور به شمار می رود

محمد رحیم جعفری امروز پنجشنبه  20 شهریور ماه در نشست مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هنرمندان و فعالان عرصه موسیقی استان در سنندج اظهار داشت: استان کردستان جزو استان های برتر در حوزه موسیقی محسوب می شود چون کلیت موسیقی سنتی، بومی، منطقه ای و اقوام در کردستان موج می زند جعفری افزود: برگزاری جشنواره آوا و نواهای موسیقی در شهر زرینه در این مدت، گواه روشنی بر غنی بودن این استان در زمینه موسیقی است.
وی تصریح کرد: این استان دارای هنرمندان متعهد و متواضعی در حوزه موسیقی است و این هنرمندان نیازمند توجه لازم از سوی مسوولان وزراتی بویژه از لحاظ مالی هستند.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با بیان اینکه کردستان آمادگی لازم برای برگزاری جشنواره های ملی، منطقه ای و حتی بین المللی در زمینه موسیقی را دارد گفت: امید می رود با حضور شما در این استان به مقوله ای تعریف شده در این حوزه برسیم.
 
در حاشیه این دیدار و توسط مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سالن پلاتوی موسیقی انجمن موسیقی سنندج افتتاح شد.
به گفته مدیر انجمن موسیقی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان این سالن با هدف برگزاری کلاس های آموزشی و همچنین برگزاری برنامه های موسیقایی خانوادگی و کوچک افتتاح شده است.
 
 
 
کد مطلب: ۶۹۷۸۹  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۶/۲۰  |  ساعت: ۲۰ : ۴۹

شناسه خبر : 4767

این خبر رو هم ببینید

میزگرد| ابعاد ‌عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی / علمای شیعه و سنی هرگونه توافق یا صلح را حرام می‌دانند

گروه استان‌ها-در میزگرد علمی و نشست تبیینی و تحلیلی بررسی ابعاد حقوقی فقهی و سیاسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 18 =