خانه / فرهنگی / مدیرکل فنی و حرفه‌ای کردستان: راه‌اندازی ۱۵ آموزشگاه در اقلیم کردستان عراق

مدیرکل فنی و حرفه‌ای کردستان: راه‌اندازی ۱۵ آموزشگاه در اقلیم کردستان عراق

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای جهت آموزش و فعالیت با راه‌اندازی ۱۵ آموزشگاه در اقلیم کردستان موافقت کرده و در آینده نزدیک این مهم تحقق پیدا می کند.

سنندج-مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای جهت آموزش و فعالیت با راه‌اندازی ۱۵ آموزشگاه در اقلیم کردستان موافقت کرده و در آینده نزدیک این مهم تحقق پیدا می کند.
 
سیدجمیل احمدی بعداظهر امروز ۹ بهمن ماه جاری در نشستی مطبوعاتی با اصحاب رسانه و خبرنگاران رسانه های گروهی اظهار داشت: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با تکیه بر گفتمان دیپلماسی مهارت کار خود را در راستای تعامل با کشورها را از مدتها پیش آغاز کرده و ایران افزایش قابلیت حضور در عرصه‌های بین‌المللی را دارد.
احمدی افزود: کشور عراق و اقلیم کردستان عراق یکی از فرصت‌های خوبی است که در این زمینه می شود از آن استفاده مناسبی کرد چون مشترکات زیادی بین کشور ایران و عراق به ویژه اقلیم کردستان وجود دارد که در بحث دیپلماسی مهارتی می‌تواند ظرفیت و بستر مناسبی برای استان‌ کردستان باشد.
وی به فعالیت‌های فرامرزی سازمان فنی و حرفه‌ای کشور اشاره کرد و گفت: مسئولیت میز اقلیم کردستان سازمان فنی و حرفه‌ای کشور با استان کردستان است و امسال موافقت راه‌اندازی ۱۵ آموزشگاه فنی و حرفه‌ای توسط سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در اقلیم کردستان عراق صادر شده است که امیدواریم زودتر اجرای آن تحقق پیدا بکند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان با بیان اینکه بزرگترین سرمایه منابع انسانی است اذعان داشت: اگر منابع انسانی توانمند و کارآزموده نباشند شاهد توسعه و پیشرفت نخواهیم بود و تأمین منابع انسانی توانمند نیازمند آموزش است.
احمدی افزود: اگر جامعه و استان توسعه یافته ای بخواهیم باید فرهنگ کار در جامعه ترویج و تبیین شود و وقتی آموزش های مرتبط در جامعه تدریس و بصورت اصولی به علاقمندان ارائه شود شاهد تحقق ارتقاء اشتغال و رشد در همه ی حوزه های جامعه خواهیم بود.
وی گفت: باید توسعه و پیشرفت جامعه براساس اصول علمی باشد و اگر آموزش و ارائه راهکارهای مطلوب و مناسب صورت نگیرد شاهد توانمندسازی و ارتقای مشاغل و حرفه ها نخواهیم بود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان تصریح کرد: آموزش های مهارتی و فنی و حرفه ای باید از کودکی آغاز شود که متأسفانه ما در این حوزه بسیار ضعیف عمل کرده ایم و این یک موضوع و اصل مهم و ارزشمند در راستای توانمندسازی منابع انسانی و علمی و توسعه است که از آن غافل شده ایم.
احمدی به برنامه‌های فراگیر اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای کردستان برای عمق بخشی به آموزش‌ها در استان اشاره و خاطر نشان کرد: ارائه آموزش‌های کارآفرینی به فرمانداران، بخشداران و دهیاران یکی از راهکارهای پیشنهادی این اداره کل برای محقق کردن این امر است و از مهم‌ترین اهداف ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، ارتقای مهارت شاغلین، ایجاد مهارت برای افراد جویای کار، یکپارچه‌سازی آموزش‌ها و جلوگیری از جزیره‌ای عمل کردن دستگاه‌های متولی اشتغال در استان است که در این راستا شورای مهارت و فنی و حرفه ای در استان تشکیل شده است.
منبع: خبرگزاری کردپرس

شناسه خبر : 5137

این خبر رو هم ببینید

سفارش روایات مبنی برحرمت قتال با مسلمانان، در صحیح بخاری

صحیح بخاری روایتی را نقل می کند که بین محدثین مشهور است. در این روایت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − سه =