خانه / فرهنگی / مدیرکل میراث فرهنگی استان کردستان خبر داد: بازدید یک میلیون نفر از جاذبه های کردستان/اسکان ۳۵۹ هزار مسافر

مدیرکل میراث فرهنگی استان کردستان خبر داد: بازدید یک میلیون نفر از جاذبه های کردستان/اسکان ۳۵۹ هزار مسافر

سنندج- مدیرکل میراث فرهنگی کردستان از بازدید بیش از یک میلیون نفرگردشگر از جاذبه های استان در طول تعیطلات نوروزامسال خبرداد وگفت: از این تعداد ۲ هزار و ۹۵ نفر گردشگر خارجی بودند.

سیدمحسن علوی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر به تعداد بازدید  گردشگران از ابتدای تعطیلات نوروز امسال تا ۱۳ فروردین و همچنین تعداد مهمانان اسکان شده در این مدت اشاره کرد و گفت: یک میلیون ۲۰۱ هزارو ۶۶۶ نفر در این مدت از جاذبه های تاریخی، طبیعی، فرهنگی، روستاهای گردشگری وغیره استان بازدید کردند.
وی بیان کرد: در این مدت تعداد ۳۵۹ هزار و ۹۶۳ نفرهم در مراکز اقامتی استان شامل هتل ها، مهمانپذیرها، خانه مسافر، کمپ های موقت، مدارس سطح استان، مراکز اقامتی ادارات دولتی، سالن های ورزشی وغیره اسکان داده شدند.
وی عنوان کرد: از ابتدای تعطیلات نوروز تا ۱۳ فروردین تعداد از مرز رسمی باشماق مریوان ۲ هزار و ۹۵ گردشگر خارجی وارد استان شدند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان بیشترین بازدید کننده از جاذبه  های استان را مربوط به سنندج با ۲۶۸ هزار و ۹۱۶ نفر ذکر کرد و افزود: ۲۶۵ هزار و ۷۵۰ نفر از جاذبه های شهرستان بانه و ۱۶۸ هزار و ۱۲ نفر از جاذبه های موجود در شهرستان مریوان درایام تعطیلات بازدید کردند.
علوی ادامه داد: بیشترین بازدیدکننده از موزه های استان هم به ترتیب مربوط به  خانه کُرد با ۱۶ هزار و ۶۷  نفر، عمارت خسروآباد ۱۵ هزارنفر و موزه سنندج با ۷ هزار و ۱۴۳ نفر بوده است.
وی افزود: اقلام تبلیغاتی و اطلاع رسانی لازم شامل نقشه، بروشور، کتابچه راهنمای گردشگری و غیره در تمامی مبادی ورودی شهرها، موزه های استان، ستادهای خدمات سفر، مراکز اقامتی وغیره موجود بوده و طی ایام تعطیلات نوروز بین گردشگران و مسافران نوروزی توزیع شده است.
وی به فعالیت مستمر اکیپ های نظارتی طی ایام تعطیلات نوروز ۹۶ اشاره کرد و گفت: از ابتدای تعطیلات نوروز تا تاریخ ۱۳ فروردین ۲ هزار و ۶۴۵ مورد بازدید نظارتی از مراکز و تاسیسات خدمات رسان به گردشگران نوروزی صورت گرفته است.
وی عنوان کرد: طی این بازدیدها ۲۱۶ مورد تذکر، ۹۹ مورد تشویقی و ۵ مورد اخطار صادر و تعداد دو واحد نیز پلمپ شده است.
شناسهٔ خبر: ۳۹۴۳۹۲۵ – سه‌شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۶ – ۱۰:۰۶

شناسه خبر : 3969

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =