خانه / اجتماعی / مدیرکل نظارت و بازرسی ستاد امربه معروف کشور: تمدن اسلامی با داشتن احساس مسئولیت اجتماعی بالا محقق می شود

مدیرکل نظارت و بازرسی ستاد امربه معروف کشور: تمدن اسلامی با داشتن احساس مسئولیت اجتماعی بالا محقق می شود

سنندج- مدیرکل نظارت و بازرسی ستاد امربه معروف و نهی از منکر کشور عنوان کرد: داشتن احساس مسئولیت اجتماعی بالا منجر دستیابی به تمدن اسلامی و تبدیل کشورمان به الگویی در دنیا خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین توانایی امروز پنج شنبه در دوره آموزشی عرضی توجیهی معاونان و مدیران واحدهای ستادهای امربه معروف و نهی از منکر کردستان که در سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری برگزارشد، گفت: انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدن اسلامی پنج مرحله عنوان شده از سوی رهبری برای رسیدن انقلاب تا تمدن اسلامی است.
وی با اشاره به اینکه بعد از گذشت ۳۷ سال از عمر انقلاب اسلامی ما امروزتازه به مرحله دولت اسلامی رسیدیم، عنوان کرد: ما در این برهه نمی توانیم ادعای داشتن جامعه اسلامی را کنیم چراکه در مرحله گذار از دولت اسلامی به جامعه اسلامی هستیم.
وی اظهارداشت: بنابر فرموده مقام معظم رهبری امربه معروف و نهی از منکر یکی از موثرترین راهکارها برای تبدیل دولت اسلامی به جامعه اسلامی و این فریضه الهی زیربنای تمامی حرکت های اجتماعی است.
مدیرکل نظارت و بازرسی ستاد امربه معروف و نهی از منکر کشور ادامه داد: امروزه دنیا به سمت نظارت های بیشتر فرد بر فرد، فرد بر دولت و دولت بر فرد حرکت می کند به عنوان نمونه شرکت های بزرگ خودروسازی خطاب به خریداران خود اعلام کردند تذکر تو تعاملی ما است.
حجت الاسلام والمسلمین توانایی اضافه کرد: همه به اهمیت و ضرورت تذکر پی برده اند ولی متاسفانه این مهم در کشورما هنوز نهادینه نشده و اکثریت جامعه ما تذکرپذیر نیستند.
وی با بیان اینکه جای برگزاری همایش هایی با عنوان تجلیل از منتقدان در کشورما خالی است، بیان کرد: باید در کنار سایر همایش ها و جشنواره و مراسم ها، برنامه هایی هم برای ترغیب و تشویق بیشتر افراد به انتقادهای سازنده و تاثیرگذار تدوین و اجرایی کنیم.
وی با اشاره به اینکه بحران پیچیده ای در شبکه های اجتماعی درکشورما به وقوع پیوسته است، گفت: کانال های تلگرامی را نمی توان جمع و یا فیلتر کرد ولی می توان فرهنگ سازی کرد که مردم نسبت به مطالب منتشر شده در این فضا بی تفاوت نباشند.
  مدیرکل نظارت و بازرسی ستاد امربه معروف و نهی از منکر کشوربا بیان اینکه رهبر معظم انقلاب بزرگترین منکر را تضعیف نظام ذکرکردند، افزود: گاهی در شبکه های اجتماعی به قصد سیاه نمایی، تخریب و انتقام مطالبی منتشر می شود که ما به عنوان شهروندان ایرانی نباید نسبت به آنها بی تفاوت باشیم و باید واکنش و تذکر لازم را بدهیم.
حجت الاسلام والمسلمین توانایی ادامه داد: مدیران و فرهیختگان ما سرگرم کارهای اداری و پژوهشی هستند و از فضای مجازی غافل شدند و این شبکه ها توسط آدم های معمولی در حال مدیریت است.
وی بیان کرد: ما با داشتن احساس مسئولیت اجتماعی بالا می توانیم به تمدن اسلامی دست پیدا کنیم و الگوی سایر کشورهای دنیا شویم.
وی با اشاره به اینکه ستاد امربه معروف و نهی از منکر کشور هر سال اقدام به تدوین برنامه هایی برای سال جدید می کند، گفت: اگر برنامه های تدوین شده ستاد عملیاتی شود شاهد افزایش بهره وری و تقویت مسئولیت اجتماعی خواهیم بود.

شناسهٔ خبر: ۳۸۵۶۸۵۹ – پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵ – ۱۳:۰۰

شناسه خبر : 6515

این خبر رو هم ببینید

انتخابات ١۴٠٠ آزمونی برای تولد دوباره شوراها/عبدالسلام معروفی

دستگیری ها، انحلال ها و بازداشت ها و از طرف دیگر مشکلات اقتصادی و اجتماعی، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 9 =