مدیرکل هواشناسی کردستان: آلودگی‌ هوای کردستان تا پایان هفته ادامه دارد

مدیرکل هواشناسی کردستان از ورود موج جدید گرد و غبار عراق به کردستان خبر داد و گفت: آلودگی‌ هوای کردستان تا پایان هفته ادامه دارد.
 

  
 
محمدطالب حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: موج رقیقی از گرد و غبار وارد کردستان شده است.
وی با بیان اینکه موج گرد و غبار از روز جمعه وارد استان شده است، گفت: این موج کم و بیش در طول هفته به دلیل وزش باد از سمت غرب به شرق ادامه خواهد داشت.
مدیرکل هواشناسی کردستان افزود: تا زمانی که جریانات هوا برعکس نشود، ورود گرد و غبارها از عراق به ایران کماکان ادامه خواهد داشت.
به گفته این مسئول، منشأ این موج گرد و غبار از کشور عراق بوده و چشمه‌های غبار کماکان فعال خواهند بود.
وی با اشاره به اینکه معمولا دو ماه پایانی بهار همواره با این مشکل مواجه هستیم، خاطرنشان کرد: این معضل دامنگیر ماه اول تابستان می‌شود.
حیدری از دو ماه اول بهار به عنوان ماه‌هایی برای آغاز فعالیت‌های اقتصادی نام برد و تصریح کرد: با توجه به اینکه فروردین و اردیبهشت فصل گرده‌افشانی بوده، نباتات و حشرات خصوصاً زنبورعسل و حتی مرغداری‌ها و دامداری‌ها بیشتر تحت تاثیر این موج گرد و غبار خواهند بود.
مدیرکل هواشناسی کردستان افزود: لازم است افراد سالخورده و افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی در خانه مانده و از ترددهای غیرضروری پرهیز کنند.
وی با بیان اینکه گرد و غبار نه تنها انسان بیمار و کسانی که دارای مشکلات تنفسی هستند را تحت تاثیر قرار می‌دهد بلکه این معضل حتی افرادی که سابقه هیچ‌گونه بیماری را ندارند، دامنگیر خود می‌کند، گفت: لازم است کردستانی‌ها در این روز‌ها هوشیار باشند.
مدیرکل هواشناسی کردستان در پایان از هموطنان خواست که از ترددهای غیرضروری در این روزها پرهیز کرده و از ماسک استفاده کنند.
 

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *