خانه / سیاسی / مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان خبرداد: پرداخت بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان به مددجویان کمیته امداد کردستان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان خبرداد: پرداخت بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان به مددجویان کمیته امداد کردستان

سنندج – مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان از پرداخت بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان کمک در قالب بلاعوض و قرض الحسنه به مددجویان این نهاد دراستان خبرداد.

قنبر موسی‌نژاد امروز شنبه در دیدار مدیران و معاونین کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان با نماینده ولی فقیه دراستان که به مناسبت سالگرد تاسیس این نهاد مقدس انجام شد، گفت: با همراهی و حمایت خیران و مسئولان استان در سال جاری بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان کمک در قالب بلاعوض و قرض الحسنه به مددجویان کمیته امداد استان پرداخت شده است.
وی با اشاره به اینکه ۱۰۰ درصد اعتبار حوزه اشتغال امداد استان محقق شده است، عنوان کرد: بیش از ۳۰ میلیارد تومان از منابع بانکی استان به سمت اشتغال محرومین در سال جاری هدایت شده است.
وی اظهارداشت: با پرداخت میزان تسهیلات مذکور ۲هزار و ۸۸۰ فرصت شغلی برای مددجویان این نهاد مقدس دراستان ایجاد شده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان با اشاره به اینکه بیش از ۶۰۰ مورد کاریابی هم در سال جاری دراستان انجام شده است، بیان کرد: بیش از ۵۰ درصد مشاغلی که امسال دراستان ایجاد شده حاصل تلاش نیروهای کمیته امداد بوده است.
موسی نژاد با بیان اینکه در حوزه مسکن امسال ۶ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است، افزود: در سال جاری بیش از۲۳۰ واحد مسکن محرومین خرید یا احداث شده و ۶۵۰ مورد هم تعمیرات کلی و جزئی شدند.
وی عنوان کرد: در حال حاضر بیش از ۳ هزار مددجوی تحت پوشش امداد استان مستاجراند که از این تعداد ۱۲۰۰ نفرآنها زنان سرپرست خانوار هستند.
وی اظهارداشت: در ابتدای امسال حدود ۲ هزار مددجو پشت نوبت دریافت جهیزیه بودند که اکنون هیچ عروس تحت پوششی در صف انتظار دریافت جهیزیه نداریم.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان با اشاره به اینکه درحال حاضر ۴۵ هزار خانوار دراستان تحت پوشش این نهاد هستند، گفت: از این تعداد ۲۵ هزار خانوار سرپرست آنها زنان هستند که با مشکلات اقتصادی فراوانی مواجه اند.
موسی نژاد افزود: هزار و ۴۰۰ بیمار صعب العلاج زیرپوشش خدمات کمیته امداد قرار دارند و در سال جاری بیش از ۲ میلیاردو ۵۰۰ میلیون تومان هزینه درمان آنها شده است.

شناسهٔ خبر: ۳۹۲۲۷۹۹ – شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ – ۱۴:۴۵

شناسه خبر : 12123

این خبر رو هم ببینید

بازگشت آمریکا به برجام بدون رفع تحریم ها معنی ندارد /ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور ممنوع است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح امروز در سخنانی که به مناسبت ۱۹ دی‌ماه سالروز قیام مردم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =