خانه / اجتماعی / مدیرکل کمیته امداد کردستان خبر داد: اطعام ۱۰۸ هزار مددجوی کردستانی در ماه رمضان/جمع‌آوری ۱٫۱ میلیارد تومان زکات فطریه  

مدیرکل کمیته امداد کردستان خبر داد: اطعام ۱۰۸ هزار مددجوی کردستانی در ماه رمضان/جمع‌آوری ۱٫۱ میلیارد تومان زکات فطریه  

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی کردستان از اطعام ۱۰۸ هزار و ۵۰۰ نفر نیازمند و مددجوی زیروشش کمیته امداد در ماه رمضان امسال به کمک خیرین و مسئولان در استان خبر داد و افزود: کمیته امداد امام خمینی کردستان در بسیاری از سرفصل‌های کاری جزو استان‌های برتر کشور بوده است.
 

 
قنبر موسی‌نژاد در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان در سنندج با اشاره به تحقق بیش از ۱۰۰ درصدی برنامه‌های این نهاد در سرفصل‌های مختلف ماه رمضان امسال اظهار کرد: برنامه‌ریزی امداد در زمینه اطعام محرومین در این ماه اطعام ۱۰۰ هزار مددجو و نیازمندان بود که خوشبختانه بیش از ۱۰۰ درصد این مهم محقق شده است.
وی با اشاره به اطعام بیش از ۱۰۸ هزار و ۵۰۰ نفر از نیازمندان و محرومان استان در ماه رمضان  در بحث جذب حامی در استان ۳۳ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته‌ایم.
به گفته مدیرکل کمیته امداد امام خمینی کردستان، پیش‌بینی جذب حامی در استان ۳ هزار حامی بود که ضمن تحقق ۱۰۰ درصدی برنامه ۹ درصد بیش از سهم تعریف شده حامی جذب کرده‌ایم.
موسی‌نژاد با بیان اینکه ۳ هزار ۶۰۰ نفر حامی در سطح استان جذب شده است افزود: در بحث اطعام ایتام به عنوان یک کار جدید نیز بیش از ۳۵ میلیون تومان از سوی حامیان کمک شده است.
وی با اشاره به اجرای طرح مفتاح‌الجنه و میزان توفیقات در این حوزه تصریح کرد: هدف‌گذاری امداد بهره‌مندی ۲ هزار خانوار از برکات این طرح در ماه رمضان بود که یک‌هزار و ۹۳۴ مورد آن محقق شده است.
به گفته مدیرکل کمیته امداد امام خمینی کردستان، بر اساس برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده زکات فطریه امسال توسط هیئت امنا و امامان جمعه با انتقاد تفاهم‌نامه‌ای از سوی امداد با یک‌هزار و ۱۰۰ مسجد در سطح استان جمع‌آوری و در بین نیازمندان و محرومان به تشخیص معتمدین مردم توزیع شده است.
موسی‌نژاد از جمع‌آوری یک‌میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان زکات فطریه در استان خبر داد و بیان داشت: این میزان به کمک هیئت امنا و امامان جمعه در سطح مساجد استان جمع‌آوری و مدیریت شده است.
وی گفت: با توجه به جمع‌بندی نشدن کامل زکات جمع‌آوری شده پیش‌بینی ما جمع‌آوری بیش از ۲ میلیارد تومان زکات فطریه در استان است که به زودی جمع‌بندی کامل نیز در اختیار رسانه‌های قرار خواهد گرفت.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی کردستان از جمع‌آوری ۱۸ میلیون تومان نذورات مردمی در برخی از شهرستان‌های استان خبر داد و بیان کرد: ۳۳۴ میلیون تومان نیز در قالب انفاقات در استان جمع‌آوری شده است.

شناسه خبر : 8563

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + پانزده =