مدیر آموزش و پرورش شهرستان سقزخبرداد: بالغ بر ۱۳ هزار دانش آموزسقزی درجشنواره جابربن حیان شرکت کردند

سنندج- مدیر آموزش و پرورش شهرستان سقزاز شرکت ۱۳ هزار و ۲۹۷ دانش آموزاین شهرستان در جشنواره جابر بن حیان خبرداد.

اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، برومند در آئین بازگشایی چهارمین نمایشگاه پروژه های علمی دانش آموزان [شنواره جابربن حیان در دبستان دخترانه شاهد که با حضور معاون سیاسی فرماندار برگزار شد، گفت: این نمایشگاه شامل طرح های علمی، ابداعی و ابتکاری دانش آموزان است.
وی با بیان اینکه، این جشنواره هر سال با تشکیل نمایشگاه و داوری در چهار سطح آموزشگاهی، منطقه ای، استانی و کشوری برگزار خواهد شد؛ افزود: هدف از برگزاری این نمایشگاه، آماده‌ سازی دانش آموزان برای پاسخگویی به سوالات ذهنی با استفاده از روش‌های علمی است.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان سقزبیان کرد: در این نمایشگاه طرح‌ها با موضوع های، آزمایش، طراحی و ساخت و تحقیق زمینه‌ای ارائه شده است که پس از داوری در شهرستان، ۲ طرح برتر آزمایش و ۲ طرح طراحی و ساخت به مرحله استانی راه خواهند یافت.
برومند اظهار داشت: در مرحله شهرستانی ۹۶ طرح به مرحله شهرستانی راه یافته اند و چهار طرح به مرحله استانی راه می یابند.
وی یادآور شد: در سه دوره قبلی این جشنواره و از  سال تحصیلی ۹۲ تاکنون پنج طرح از دانش آموزان شهرستان سقز به مرحله کشوری راه یافته است.

شناسهٔ خبر: 3926595 – چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ – ۱۱:۲۴

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *